DİPLOMAYA YÖNELİK (YÖNETMELİĞE BAĞLI) ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK

Diplomaya yönelik alan değişikliği yönetmelik gereği verilmiş bir sözdür ve haktır.

01 Mart 2016 - 13:30

Son zamanlarda diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler olarak kul hakkına girmekle suçlanıyoruz Allah aşkına bir kişi de çıksın diplomaya yönelik alan değişikliğinin nasıl kul hakkına girmek olduğunu açıklasın asıl alan değişikliği yapmamak kul hakkına girmektir. Milli Eğitim Bakanlığı atama bekleyen öğretmenlere sizi atayacağız diye söz mü verdi ? Ama diplomaya yönelik alan değişikliği yönetmelik gereği verilmiş bir sözdür ve haktır. Öğretmenler yönetmeliğe güvenerekten ikinci üniversite okudu , öğretmenler yönetmeliğe güvenerekten alanı dışında çalışmaya devam etti nasıl olsa yönetmelik var uygun norm açılırsa alanıma geçerim diye düşündü. Milli Eğitim Bakanlığı ne yaptı hiç bir açıklama yapma gereği bile duymadan alan değişikliği mecbur kalınmadıkça yapılmayacak deyip olayı kapattı. Peki ikinci üniversite okuyan öğretmenlerin 4 yıl boyunca eşinden ve çocuğundan sakındığı zamanın ve paranın vebali ne olacak bunu hiç düşündünüz mü ?

Milli Eğitim Bakanlığı geçen yıl sadece sertifika ile öğretmenlere alan değişikliği yaptırdı ve sonucunda özel eğitim ve teknoloji tasarım alanına binlerce öğretmen alan değişikliği yoluyla geçirildi yönetmelikte sertifika ile alan değişikliği yapılır diye bir madde bile yokken Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği yapılmasına müsade etti. Peki teknoloji – tasarım ve özel eğitim branşından mezun olanların ve okuyanların hakları ne olacak. Teknoloji ve tasarım branşından binlerce öğretmen adayı atama beklemektedir. Üniversitelerin Özel eğitim bölümünden atama bekleyen olmamasına rağmen her yıl 3-4 bin öğrenci mezun oluyor açık 16 bin civarında mezun olanlar ile açık 4 yıla kadar kapanacak arkadan gelen özel eğitim öğrencileri ne olacak. Asıl kul hakkı bu değil midir ? Öğretmenlerin sertifika ile diğer branşları gasp etmesi değil midir kul hakkı ?   

        Diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa bazı branşlarda açık kapanır deniliyor bizlerde Mili Eğitim Bakanlığında o zaman diplomaya yönelik alan değişikliği ihtiyaca göre yapılsın önerisinde bulunduk. Milli Eğitim Bakanlığı fizikten öğretmen adayları yüksek puanla atanıyor , fizik branşına nasıl alan değişikliği yapalım diyor. Bizlerde o zaman alan değişikliği yapacak öğretmenlerin kpss puanları da dikkate alınsın dedik.           

Daha ne diyelim Milli Eğitim Bakanlığına son olarak şunu söylüyoruz lütfen bu mağduriyeti ortadan kaldırın bizler alanımızda çalışmak istiyoruz bizler bin bir emekle ikinci üniversitesini okuduğumuz alanın öğretmenliğini yapmak istiyoruz. Dünyanın hiç bir ülkesinde örneği olmayan diplomaya yönelik alan değişikliği mağduriyeti biran önce son bulsun . Siz değerli büyüklerimizin diplomaya yönelik alan değişikliği yapacağını düşünüyoruz bizler ümidimizi hiçbir zaman kaybettik kaybetmeyeceğiz. (kamuexpress.com)

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu