Dilipak'tan İstiklal Marşı Bayrak ve marş okumak isteyenlere skandal sözler

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak'tan İstiklal Marşı ve marşı söylemek isteyen kişilerle ilgili skandal sözler.

22 Nisan 2018 - 21:07

Dilipak’tan İstiklal Marşı ve Türk bayrağı hakkında skandal sözler! Akit yazarı Abdürrahim Dilipak'ın İstiklal Marşı ile ilgili söylediği "Her yerde İstiklal Marşı okunmaz!" sözleri büyük tepki çekti. Kendisini protesto edip salonu terk edenlerin arkasından konuşan Dilipak, "Bırakın gitsinler. Birileri nasıl cennete gidecek? Birileri cehenneme nasıl gidecek? Cehennemin dibine kadar yolları var" dedi. 
Ayrıca Abdürrahim Dilipak İstiklal Marşı ile ilgili söylediği "Her yerde İstiklal Marşı okunmaz. Açıp yasaya bakın. Adam olun! İnsan olun söz dinleyin!" sözler büyük tepki çekti.
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Adana'da Ceyhan Belediyesi tarafından düzenlenen “27 Nisan E-Muhtırası ve Afrin Harakatı” konulu konferansa katıldı. Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa, Dilipak'ın İstiklal Marşı okunduğu sırada sergilediği tavırlar damga vurdu.
 DİLİPAK: “HER YERDE İSTİKLAL MARŞI OKUNMAZ” 
Kuran-ı Kerim okunmasının ardından Atatürk ve şehitler için İstiklal Marşı’nın okunmasını talep eden gruba Dilipak, “Her yerde İstiklal Marşı okunmaz. Açıp yasaya bakın. Adam olun! İnsan olun söz dinleyin!” şeklinde bağırdı. Grubun İstiklal Marşı'nı okuduğu sırada Abdurrahman Dilipak'ın saygı duruşunda bulunmayarak durumu protesto etmesi dikkat çekti. 
CEHENNEME KADAR YOLLARI VAR 
Dilipak, Türk bayrağı ile ilgili olarak “Salonu bayraklarla süsleyerek bayrağımızı bir yerlere taşımayız. Bayrak, süsleme olarak kullanılır” dedi. Bu sırada salonda da protestolar yükseldi. Kalabalık grup sloganlarla salonu terk ederken Dilipak’ın “Bırakın gitsinler. Birileri nasıl cennete gidecek? Birileri cehenneme nasıl gidecek? Cehennemin dibine kadar yolları var” dediği duyuldu. 
Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar, Dilipak’ın Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olduğunu söyledi ve şşunları söyledi: 
“Ceyhan Belediyesi tarafından Kültür Merkezi'ne getirilen Abdurrahman Dilipak'ı dinlemek üzere orada bulunduk. Daha önceden takip ettiğimiz gibi Abdurrahman Dilipak Atatürk'e, Cumhuriyet'e ve kadınlara olan demeçlerden dolayı duyduğumuz rahatsızlık üzere kendisini bir de Kültür Merkezi'nde dinleyelim dedik. Biz, Ceyhanlılar olarak Kültür Merkezi'ne gittik. Öncelikle, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanımız, programın açılışında Afrin şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasını istedi. İstiklal Marşı okunurken, Dilipak'ın rahatsız oluşunu gözlemledik.

Dilipak sahneye çıktığında istiklal marşımıza ve bayrağımıza dil uzattı.İstiklal marşının her yerde okunmayacağını ve Türk Bayrağını her yerde asılmayacağını söylemesi üzerine, duyduğumuz rahatsızlıktan dolayı toplantıyı terk ettik. Toplantıyı terk ederken Ceyhanlı hemşehrilerimiz tepkilerini ortaya koydu. Türk Bayrağına, İstiklal Marşına, Cumhuriyete ve Atatürk'e duyduğu rahatsızlıktan dolayı Abdurrahman Dilipak'ı kınıyorum ve kendisini bir daha Ceyhan'da görmek istemiyoruz.” 
kaynak: mynet.com
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Eren Yılmaz
  5 ay önce
  Hem bu ülkede yaşa hem de İstiklal Marşına dahi tahammül edeme.Siz defolun gidin,cehennemin dibine kadar.
 • Pyrht
  5 ay önce
  Adam doğru söylemiş. birkaç provokatör sevmedikleri halde konferansa katılıp ortalığı karıştırmaya çalışmış. Saygı duruşu yapacaksan git senin gibi düşünenlerle yap. Dilipak ında duruşu belli madem sevmiyorsunuz adamın konuşmasında ne işiniz var? Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Bazı haber siteleri de olayı çarpıtarak vatandaşları provoke ediyyor
 • veysel
  5 ay önce
  istiklal Marşımızın çalınacağı 16 yer belirlenmiştir. her toplantıda, her programda çalınmaz. bu hepimizin marşıdır.ama olur olmaz heryerde de çalınmaz. eleştirmeden önce açın bakın ondan sonra birşeyler söyleyin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okuma Alışkanlığının Kazandırılmasında Ailenin Rolü
Okuma Alışkanlığının Kazandırılmasında Ailenin Rolü
Çocukta Öz Güven Nasıl Geliştirilir
Çocukta Öz Güven Nasıl Geliştirilir