DİJİTAL SINIFLARDA EĞİTİM

Bahçeşehir Kolejinin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 7 yıl önce başlattığı “Tablet Destekli Eğitim” projesi, uygulamalarla zenginleştirilerek devam ediyor. Dijital eğitim araçlarına dersleri entegre ederek 21. yüzyılın ihtiyaçlarına uygun öğrenme ortamları oluşturan Bahçeşehir Kolejinde öğrenciler yarıyıl tatilinde, kendileri için oluşturulan dijital sınıflarda eğlenceli bir şekilde bilgilerini pekiştirecekler.

DİJİTAL SINIFLARDA EĞİTİM
15 Ocak 2019 - 12:27

Öğrenciler, Bahçeşehir Koleji tarafından kendilerine tanımlanan uygulamalarla, dijital ortamda kendileriyle paylaşılan yarıyıl çalışmalarına erişme olanağı bulacak. Sınıf ve branş öğretmenleri tarafından oluşturulan dijital sınıflar üzerinden oluşturulan içeriklere zaman ve mekândan bağımsız şekilde erişecek öğrencilerin, tüm dijital çalışmaları anında bulut sistemine kayıt olacak ve öğretmenler tarafından da eş zamanlı olarak görüntülenebilecek.

 

Öğrencilerinin öğrenme stillerine ve farklı öğrenme ihtiyaçlarına uygun bilgi kaynaklarına anında erişimlerini sağlayarak daha kalıcı öğrenmelerini hedefleyen Bahçeşehir Koleji, uygulamalar yardımıylaev çalışmalarını dijital ortama aktararak teknolojiyi bilgiye ulaşım aracı olarak kullanma alışkanlığı kazandırıyor. Bahçeşehir Koleji öğrencileri, dijital eğitim uygulamalarıyla 21. yüzyıl becerilerinin en önemli kazanımlarından Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) okuryazarlığı edinerek yetişiyorlar.

Bu haber 708 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum