Dijital Çağda Öğretim

İleri teknoloji dünyasında öğretmenlerin sürekli gelişen modern uzmanlıkla kendilerini güncellemeleri gerekiyor. Hızla değişen teknolojik dünyaya ayak uydurmak için cihazı öğrenmeleri ve yeniden öğrenmeleri gerekiyor. Teorik ve pratik tanıdıkların yanı sıra, teknolojik bilgi de öğretim kalitelerini artırmada önemli bir rol oynamaktadır.

Dijital Çağda Öğretim
27 Aralık 2019 - 02:07 - Güncelleme: 27 Aralık 2019 - 11:10

Dijital Çağda Öğrenme ve Öğretme

"Öğrenmede öğretirsiniz ve öğretirken öğrenirsiniz." - Phil Collins

Öğrenci- Öğretmen, Kenya'nın başkenti nedir?

Öğretmen olduğunuzu ve cevabı bilmediğinizi varsayalım. Öğrencilerden biraz zaman ödünç alıyorsunuz ve sonra ne yapacaksınız? Bir dünya haritasını kaldırır ve başkent mi yoksa Google'ı mı öğrenirsiniz? Eminim çoğu cevap bulmak için ikincisini seçecektir. Öyle değil mi? Öğrencilerimiz de öyle olacak.

Bu ileri teknoloji dünyasında öğretmenlerin sürekli gelişen modern uzmanlıkla kendilerini güncellemeleri gerekiyor. Hızla değişen teknolojik dünyaya ayak uydurmak için cihazı öğrenmeleri ve yeniden öğrenmeleri gerekiyor. Teorik ve pratik tanıdıkların yanı sıra, teknolojik bilgi de öğretim kalitelerini artırmada önemli bir rol oynamaktadır. Derecesi, nitelikleri ve uzmanlığı sadece ilk başarıyı elde etmelerine yardımcı olabilir, ancak uzun vadede başarılı olmaları için kariyerlerinin başında edindikleri bilgiler üzerinde başarılı olamazlar. Aslında, teknolojik aşinalıklar bazen başarılarına her şeyden daha fazla katkıda bulunur ve diğerlerine göre rekabet üstünlüğü kazanmalarına yardımcı olur. Bu nedenle, öğretmenlerin karşılaştığı zorluklar eskisinden daha fazladır.

Evet, şu anda var olmayabilecek fırsatlar için. Herhangi bir öğretmen için, avangard bilgi ve uygun bir çerçeve, teknik zorlukların üstesinden gelmek için hız tutmak, proaktif bir sürekli öğrenci olmak ve öğrenci memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için kutudan çıkma düşünmeyi teşvik etmek için etkilidir. Dijital yaş eğitmenleri, öğrencilerin katılımını kolaylaştırmak ve öğretimde yüksek kalitede deneyim sunmak için teknolojik olarak uygun bir sınıf ortamının nasıl teşvik edileceği gibi sürekli sorunlarla karşı karşıyadır.

Nesil Zers dijital yerlilerdir (evet, ister beğeniriz ister değil). Diğer nesillerin aksine, akıllı telefonlar, sosyal medya, telekonferanslar, yapay zeka ve herhangi bir bilgiye anında erişilebilirlik gibi teknolojiler mevcut olduğunda bir çağda büyüyor / büyüyorlar. Yeni dönemde, yapay zeka, dijital okuyucu tabletleri, oyunlaştırma, 3D baskı, bulut teknolojisi, mobil teknoloji, video konferans ve akıllı tahtalar gibi yenilikçi eğitim araçları, aktif bir öğrenme ortamı yaratmada tercih edilen öğretim yardımıdır.

İnternet, küçük detaylar, açıklamalar, örnekler, resimler, videolar, en son haberler, güncellemeler, bilgi ve becerilerle bilgilerin kolay erişilebilir olmasını sağlar.

Dijitalleşmenin ek faydaları, her öğrencinin istediği zaman, yer ve hızda öğrenmesi için fırsatların bulunmasıdır. Öğrenme daha esnek, kişisel ve ilgilenen öğrenciler için erişilebilir hale gelir. Dijitalleşme bireysel öğrencilerin ikram ihtiyaçlarını kolaylaştırır: örneğin: - Dijital pazarlama, stres yönetimi, fotoğrafçılık, ürün yönetimi, işletim sistemleri, kişisel finans, vb. Hiçbir şey mükemmel değildir, teknoloji de değildir, hatta artıları ve eksileri vardır. Bire bir öğrenme zaman alıcı ve pahalıdır, aynı zamanda birbirleriyle sosyal etkileşimlere, yüz yüze konuşma / etkileşimlere ve ekip çalışması ruhuna da zarar verebilir.

İyi bir öğretmen her iki dünyayı da yönetir esnek olmak ve yeni trendlere uyum sağlamak. Öğrencilerin katılımını artırmak için bazı teknolojiler öğretmenler ve kurumlar tarafından nasıl benimsenebilir-

Kelime işlemci uygulamaları yazmak, tablolar, grafikler, resimler, dipnotlar, yazım denetimi ve dilbilgisi hataları ve ileride başvurmak üzere notlar kaydedin. Tepegöz kullanarak panolardaki notları yazmak ve açıklamak yerine PowerPoint sunumları yapabilir, kısa filmler, etkileşimli videolar gösterebilir, hatta sesler, ses efektleri ve görüntüler ekleyebilir.Ayrıca, öğrencilerin görmesi hiçbir zaman mümkün olmayacak olan sanal seyahatlerin düzenlenmesine de yardımcı olur. Öğretmenler, öğrencilerinin sorularını yanıtlamalarına, video, metin, bilgi, sunum, sınav saatleri dışında bilgi alışverişi yapmalarına olanak tanıyan dijital tabletlerde E-Öğrenme 'yi kullanabilirler. Web tabanlı öğrenme veya Çevrimiçi Öğrenme sunar öğrencilere kolaylık ve esneklik sağlar ve kaynakların her yerden ve her zaman kullanılabilirliğini garanti eder. Öğrenciler arasında zevk, motivasyon ve katılımı en üst düzeye çıkarmak amacıyla birçok eğitmen, eğitimin Oyunlaştırma 'sını eğitimsel bir yaklaşım olarak kullanır. Oyunlaştırma , oyun oynamayı video oyunu eklemek gibi daha zevkli hale getirmek için oyun mekanizmasını entegre etmek için bir süreçtir ve öğrencileri genellikle sıkıcı olarak görülen etkinliklerde daha hızlı sonuçlar elde etmeye teşvik edebilir. Elektronik Beyaz Tahtalar , bilgisayara bağlı etkileşimli beyaz tahtalardır. Bir projektör ile çalışır ve panoları dokunmatik ekranlardır. Öğretmenlere ekran, metin ses ve video dosyalarını paylaşma olanağı sunar. Öğrenciler ayrıca tüm dersleri kaydedebilir ve gelecekteki referanslar için kullanabilirler. Mikrofonlar, kameralar, Akıllı dizüstü bilgisayar uygulaması vb.Gibi diğer teknolojilerin entegrasyonuna izin verir.Ödevleri kontrol etmek gibi tekrarlayan monoton görevleri devredebildikleri için eğitimcilere zaman kazandırır. Bulut teknolojisi , öğretmenlere sanal bir ortamda yüz yüze eğitim sunma fırsatı sunar. Öğretmen derslerini, notlarını, notlarını ve slaytlarını, öğrencilerin istedikleri zaman erişebilecekleri bulut uygulamasına yükleyebilir. Eğitimdeki 3D Baskı , öğrencilerin gerçek kreasyonları gerçek dünyaya eşdeğer olarak görebilecekleri, hissedebilecekleri, dokunabilecekleri ve okuyabilecekleri fiziksel dünyayı deneyimlemelerini sağlar. Burada öğrenciler artık pasif bir bilgi tüketicisi değil, pratik uygulamalı aktif, nişanlı ve meşgul bir çırak. Öğretmenler ve eğitim kurumları, teknolojik süreçlerin ve kaynakların uygun kullanımı yoluyla artırılmış bir öğrencinin katılımını yaslamayı kolaylaştırarak öğrencilerinin ve öğrencilerinin daha iyi yaşamalarını sağlamak için dijitalleşmeye odaklanmalıdır.

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Rupal_Jain/207338

Bu haber 3674 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum