Devletin İlkokulunda Özel Sınıf Ücreti İsteniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir ilkokulda sınıfların özel ve normal olarak ayrıldığı ve çocuğunu özel sınıfa kaydettirmek isteyen velilerden ücret talep edildiği iddia edildi.

Devletin İlkokulunda Özel Sınıf Ücreti İsteniyor!
11 Ağustos 2019 - 11:17

İstanbul'un Kâğıthane ilçesindeki İmece İlkokulu'nda sınıfların özel ve normal olarak ayrıldığı, çocuğunu özel sınıfa kaydettirmek isteyen velilerden 2.800 TL ücret istendiği öne sürüldü. Okul müdürü ise bu iddialara karşı uygulamanın MEB onaylı olduğunu savundu. Talep edilen ücreti ödeyemeyen velilerin çocukları ise normal sınıfa kayıt ediliyor.

Bu duruma tepki gösteren öğrenci velileri, uygulamanın bir devlet okulunda olmasının yanlış olduğunu ve her öğrenciye eşit davranması gerektiğini belirtiyor. Uygulamaya ilişkin açıklama yapan okul müdür vekili de söz konusu uygulamanın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olduğunu, bir takım araç gereçler ve ücretli öğretmenler nedeniyle para talep edildiğini savundu.

Okul Müdüründen Açıklama

Konuya ilişkin açıklama yapan Kâğıthane İmece İlkokulu müdürü İlker Kurt ise, isteyen velilerin bu uygulamadan yararlanabileceğini ve uygulamanın MEB onaylı olduğunu iddia etti. Okulda normal bir eğitim verildiğini ve ayrımcılık yapılmadığını ifade eden Müdür Kurt, okulda çeşitli çocuk kulübü faaliyetleri bulunduğunu ve bu faaliyetlerin tamamına katılmak isteyen öğrencilerin ücret ödemesi gerektiğini söyledi. Çocuk kulübü faaliyetleri kapsamındaki derslere dışarıdan öğretmenlerin ücretli olarak getirildiğini ifade eden Kurt, Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu ders saati ücretleri bulunduğunu belirtti. Bu uygulamanın resmi bir uygulama olduğunu aktaran Kurt, buna ilişkin resmi belgeler ve bordrolar bulunduğunu söyledi.

Bu haber 1492 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort