Devlet memuru Müdür müdür yardımcısı olursa maaş nasıl etkilenir ?

Öğretmenler, okul müdürü veya okul müdür yardımcısı olarak görev yapmak üzere de görevlendiriliyorlar

20 Nisan 2017 - 09:17

Devlet memuru olarak Milli Eğitim Bakanlığı emrinde öğretmen unvanlı kadrolarda görev yapanların, bulundukları okullarda veya başka okullarda müdür yardımcısı ya da müdür olarak görevlendirilmeleri, ek ders ödemelerinden kaynaklı farklılık dışında, özlük haklarında ciddi bir değişiklik yaratmamaktadır.

Öğretmen-okul müdür yardımcısı-okul müdürü özlük hakkı Eğitim Öğretim Sınıfına dahil öğretmen kadrolarında görev yapanlar ile görevlendirme suretiyle eğitim kurumlarında müdür veya müdür yardımcılığı görevlerini yürütenlerin aylık maaş ödemeleri arasında, sadece “yan ödeme”lerden kaynaklanan farklılık söz konusudur. Ancak bu farklılığın öğretmen, okul müdür yardımcısı ve okul müdürü maaşlarına etkisi çok düşük seviyelerdedir.

Öğretmen, okul müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yapanların özlük haklarına baktığımızda; -Aylık/kadro seviyesi aynı olanların tazminat oranlarının da aynı olduğunu, -Aylık/kadro seviyesi aynı olanların ek göstergelerinin de aynı olduğunu, -Ek ödeme oranlarının aynı olduğunu -“İş güçlüğü zammı” puanının; öğretmen kadrosunda olanlar için 500, müdür yardımcıları için 900 ve müdürler için 925 puan olduğunu, diğer yan ödemelerin ise aynı seviyede olduğunu görmekteyiz.

Öğretmen-okul müdür yardımcısı-okul müdürü aylık net maaşları Hizmet süresi, branşı, derece/kademesi aynı olan öğretmen, okul müdür yardımcısı ve okul müdürü müdürünün aylık net maaşı arasındaki fark, 2017 yılının ilk altı aylık döneminde şöyle:


-Görev yapılan okullardan kaynaklı yan ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır. -Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır. -Ek dere ücreti ödemeleri ile ilave eğitim öğretim tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır. -Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır. -Gelir vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.öğretmenlerhaber

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması