Devlet Bahçeli'den Af ve Türk Dil Bayramı mesajı!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yüzbinlerce kişinin merakla beklediği af ve Türk Dİl Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı mesajında "Türkçe, Türk milletinin ağzında anasının ak sütüdür." dedi.

Devlet Bahçeli'den Af ve Türk Dil Bayramı mesajı!
25 Eylül 2018 - 21:59

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yüzbinlerce kişinin merakla beklediği af ve Türk Dİl Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı mesajında "Türkçe, Türk milletinin ağzında anasının ak sütüdür." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, '26 Eylül Türk Dil Bayramı' dolayısıyla mesaj yayımladı. Bahçeli Twitter paylaşımında, "Türkçe, Türk milletinin ağzında anasının ak sütüdür." dedi.
Bahçeli'nin Twitter paylaşımları;
 
Türkçe, Türk milletinin ağzında anasının ak sütüdür.
 
26 Eylül Türk Dil Bayramı’nda dilimizin değerini, engin zenginliğini, emsalsiz önemini gururla idrak ediyor, parlak ve yüksek bir ufuk çizgisine haiz olduğuna inanıyorum. Türkçe milli varlığımızın alametifarikası, milliyet vakarımızın iftihar kaynağıdır.
Türklüğün omurgası, ana gövdesi, ana iskeleti, hasılı bütün bedeni Türkçe’dir.
 
Düşülen yada düşülmesi mümkün veya muhtemel olan gaflet uykusundan, cehalet çukurundan kah dürte dürte, kah ite kaka çekip çıkartacak kudret Türkçe’nin imkan ve ifadesinde gizlidir. Türkçe varsa millet vardır, Türkçe varsa Türk’üm doğruyum diyen nesiller muhakkak olacaktır.
 


Türkçe bizim için, tıpkı masallarda tasvir edildiği üzere; zümrüt dağlardaki zirve, mor sisli ormanlardaki ziynet, gümüş köpüklü çağlayanlardaki ziverdir. Türkçe, aynadaki akisimiz, tarihteki anımız, atideki ahlakımız, cihandaki adımız, geçmişteki namımız, gelecekteki bahtımızdır.
 
Birileri istiyor ki, daima felaket yağsın. Her felaketi bir diğeri takip etsin. Birileri diliyor ki, karışalım, kavgaya tutuşalım, kaosa takılalım! Vahi, vandal, vahim arzulara Türkçe’yle göğüs gereceğiz, Türkçe’nin ilham ve ibramıyla milli beka ve devletimizi yaşatacağız.
 
Türkçe mukadderatımızın vatanı; bizi geçmişe bağlayan, gelecekle buluşturan, kaynaştırıp bir millete aidiyeti temellendirip tahkim eden zamanlar üstü kültürel bağ ve bağlantıdır. Türkçe Turan, Türkçe Türkiye, Türkçe Türk milletidir.
 
Merhum Ömer Seyfettin bakınız ne kadar derin bir muhakeme ve müşahedeyle bizlere seslenmişti: “Ne vakit milliyetin kıymeti bilindi, Türkçe’ye doğru büyük bir temayül başgösterdi. Milliyetperver olmak lisanperver olmaktır.”
 


Türkçe düşerse elimizden saz düşer,Türkçe susarsa dudaklarımızda söz donar.Diyor ya Yusuf Has Hacib,“diriyse insan nasıl söylemez,gerekli sözleri kişi gizleyemez.”Dil diriliktir,dil birliktir,dil temizliktir,dil bahtiyarlıktır,dil teslim olmayan dimağ,taviz vermeyen dik duruştur.
 
Türkçe çok geniş coğrafyalardaki nabız atışımız; muhtevasıyla helal hamurumuz, müktesebatıyla birlik ve beraberlik harcımızdır. Boşuna söylememiş merhum Gaspıralı İsmail: “Dilde, fikirde, işte birlik.” Dil giderse bağımsızlık gider, kök kurur, milli kimlik kavrulur.
 
Türkçe’yi bayraklaştırırsak, sosyal medyada yeni bir akım olarak yutturulmaya çalışılan, özel jet, lüks otomobil ya da villasında ayağı takılıp düşmüş gibi sahte poz verenlere kanıp yozlaşmış akınlara itibar etmeyiz. Ayakta bulamadıklarını yerde arayanlara kulak asmayız.
 
AF MESAJI
 
Hakikaten Türkçe düşünürsek ayrık otlarını birer birer ayıklarız. Türkçe duruş gösterirsek milli vicdanın çağrısını işitiriz. Af ise beklenen çıkartırız, ekonomik kuşatmaysa yapılan yararız, siyasal kanama ve sosyal parçalanmaysa kurgulanan biz Türkçe’yle şer oyunu bozarız.
 
Türkçe umudumuz, istiklal sancağımızdır. 26 Eylül 1932’de toplanan Birinci Dil Kurultayının yıldönümünde büyük Türk milletinin Dil Bayramı’nı kutluyorum. Türkçe’ye emek ve ömür veren, gelişmesi için fedakarca çaba gösteren kahraman ecdadımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.
 
Türkçe gönüllülerine,Türkiye sevdalılarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.Türkçe akıl,Türkçe irfan,Türkçe sabır,Türkçe muvaffakiyet senedi,muzafferlik beratıdır. Yusuf Has Hacib güzel söylemiş: “Sözü çok dinle, fazla söyleme; akılla söyle, bilgiyle süsle.” Biz böyle yapıyoruz…


Bu haber 730 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum