Destekleme ve Yetiştirme Kursları TBMM Gündeminde

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök tarafından verilen soru önergesi ile destekleme ve yetiştirme kursları TBMM gündemine geldi.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları TBMM Gündeminde
10 Mayıs 2019 - 13:43

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök tarafından verilen soru önergesinde destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yazılı cevap istendi.

Soru önergesinde devlet okullarında ücretsiz olması gereken bu kurslara katılan öğrencilerden ücret alındığı, tatil dönemlerinde kamp ve eğitim amaçlı düzenlenen geziler için de ayrıca ücret talep edildiği belirtildi. Okul yönetimlerinin buna karşın üniversite gezisi veya benzeri amaçlarla öğrencilerin götürüldüğünü ifade ettikleri aktarılan soru önergesinde, bunun yanı sıra devlet okullarında kağıt masrafı, sınav masrafı ve benzeri masraflar için velilerden para toplandığı ve kursların rant kapısına dönüştürüldüğü belirtildi.

Yazılı Cevap İstenen Sorular

CHP'li Levent Gök tarafından verilen soru önergesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yazılı olarak yanıtlanması istenilen sorular ise şunlar oldu. Destekleme ve yetiştirme kurslarına Türkiye genelinde kaç öğrencinin katıldığı, 2017-2018 ve 2018-2019 eğitim öğretim yıllarında söz konusu kurslara katılan öğrencilerden muhtelif isimler altında alınan ücretlerin toplamının kaç Türk Lirası olduğu, destekleme ve yetiştirme kurslarının rant kapısına çevrilmesine ilişkin olarak kaç okul yöneticisi hakkında soruşturma başlatıldığı soruları Bakan Selçuk'a yöneltildi.

Bu haber 1833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort