Destek Eğitim Odasında Kimler Görev Alabilir?

30471 sayılı Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında destek eğitim odalarında kimlerin görev alabileceği ve kimlerin alamayacağı 25. maddede düzenlenmiştir.

Destek Eğitim Odasında Kimler Görev Alabilir?

30471 sayılı Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında destek eğitim odalarında kimlerin görev alabileceği ve kimlerin alamayacağı 25. maddede düzenlenmiştir.

Destek Eğitim Odasında Kimler Görev Alabilir?
13 Mayıs 2019 - 13:35

30471 sayılı Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği'ne göre destek eğitim odalarında eğitimcilerin görev alabileceği ve alamayacağı 25. maddede belirtilmiştir. Daha önceden okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasında görev alamıyorken, şu anda yürürlükteki yönetmelik hükümleri gereğince okul öncesi öğretmenleri de destek eğitim odasında görev almaktadır. Yönetmeliğe göre destek eğitim odasında görev alabilecekler;

1-Özel eğitim öğretmenleri

2-Okul öncesi öğretmenleri

3-Sınıf öğretmenleri

4-Diğer alan öğretmenleri

5-Üst kademelerde görev yapan alan öğretmenleri

6-Norm fazlası öğretmenler

şeklinde belirtilmiştir.

Aynı yönetmenin 25. maddesi (ğ) bendinde destek eğitim odasında görev alamayacaklar ise;

1-Okul müdürü

2-Müdür yardımcıları

3-Müdür yetkili öğretmenler

olarak belirtilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum