Destek Eğitim Odasında Kaç Saat Ders Verilebilir?

Sınıf Öğretmenleri, Branş Öğretmenleri, Özel Eğitim Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmenleri ve Yöneticiler destek eğitimi odasında kaç saat ek ders verebilir? İşte detaylar…

Destek Eğitim Odasında Kaç Saat Ders Verilebilir?
24 Eylül 2019 - 08:02 - Güncelleme: 24 Eylül 2019 - 08:06

Bir öğrenci destek eğitim odasında kaç saat eğitim alabilir?

Öğrencinin destek eğitim odasında alacağı haftalık ders saati, haftada aldığı toplam ders saatinin yüzde 40’ını aşmayacak şekilde planlanmaktadır.

Örnek verecek olursak; haftada 30 ders saati ders gören bir öğrenci için destek eğitim odasında yapılacak planlama (30x40/100= 12) şeklinde uygulanmaktadır.

Sınıf Öğretmenleri, Branş Öğretmenleri, Özel Eğitim Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmenleri ve Yöneticiler destek eğitimi odasında kaç saat ek ders verebilir ve ücretlendirme nasıl yapılır?

Sınıf öğretmenlerine haftada 8 saate kadar ek ders görevi verilmektedir. Yani 30 ders + 8 ders olmak üzere toplam 38 saatders verebilir.

Branş öğretmenlerine okuttukları derslerden arta kalanı kadar destek eğitim odasında ders alabilir. 25 saat derse giren bir branş öğretmeni en fazla 5 ders saati ders verebilir. 30 saati dolduran bir branş öğretmeni ise destek eğitim odasında ders veremez.

Özel Eğitim Öğretmenleri 30 saate ek olarak 8 ders saati destek eğitim odasında görev alabilirler. Yani toplam 38 saatgörevlendirilebilirler.

Okul Öncesi Öğretmenleri değişen yeni yönetmelik ile birlikte artık okul öncesi öğretmenleri de özel eğitim öğretmenleri gibi görev almaktadır.

Okul Yöneticileri ise, destek eğitim odalarında görev alamazlar ve ek ders ödemesi almaları mümkün değildir.

Ayrıca destek eğitim odasında okutulan derslerin ek ders ücretleri yüzde 25 daha fazla ödenmektedir.

 

Bu haber 2023 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort