Derse Egzersiz ve Dans ile Başlıyorlar

Tekirdağ Süleymanpaşa İlkokulu’nda öğrenciler sabah derse girmeden önce müzik eşliğinde egzersiz yapıp dans ediyorlar.

Derse Egzersiz ve Dans ile Başlıyorlar
14 Ekim 2019 - 16:30 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 15:43

Tekirdağ Yavuz Mahallesi’ndeki Süleymanpaşa İlkokulu Müdürü Suat Aydın 2019 – 2020 Eğitim- Öğretim yılının başında öğrencilerin motivasyonunu artırmak için yeni bir uygulama başlattı. Okulda bulunan 550 öğrenci öğretmenlerinin öncülüğünde derse girmeden 10dk müzik eşliğinde dans edip egzersiz yapıyor. Eğlenceli bir şekilde dans eden öğrenciler ardından sınıflarına gidiyor. Okul müdürü Suat Aydın, çocukların sanatsal, kültürel ve sportif yönlerini geliştirmek için çaba sarf ettiklerini söyledi. Bu yıl farklı bir uygulamayı başlatan Aydın, ‘’ Sabahları öğrencileri okul bahçesinde toplayıp müzik eşliğinde dans etmelerini sağlıyoruz öğrencilerin ritim duygularının gelişmesine, kendilerine gelmelerine, derse uykuları açılmış ve keyifli bir şekilde girmelerini amaçlıyoruz ‘’ dedi. Yaptıkları uygulamadan velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin çok memnun olduğunu ifade etti.

Kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikleri destekleyen bir okul olarak eğitim hayatlarına devam edeceklerini söyleyen Aydın, ‘’ Öğrencilerimiz artık okula daha keyifli geliyor. Geç kalan öğrencilerin de sabahları geç kalmayacağını düşünüyoruz. Çocuklar okula gidip dans edelim diye erken gelmeye başladılar ‘’ dedi.

Üçüncü sınıf öğrenci Melis Neva Eker, ‘’ Sabahları okula gelip dans etmek çok eğlenceli ve bize sabah sporu gibi oluyor’’ diye konuştu.

Dördüncü sınıf öğrencisi Miray Zeynep Yıldız ise, sabah dans ederek sınıfa girdikten sonra derslerinin çok daha güzel geçtiğini ifade etti.

Bu haber 1008 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum