Milli Eğitim Bakanlığı 2024-2025 eğitim öğretim yılında belirlenen sınıflarda uygulanmak üzere yeni müfredat hazırlığı yapıyor. Bakanlık tarafından yeni müfredat ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken ders kitaplarının yeni müfredata göre hazırlandığı iddia edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni müfredat hazırlığı yaptığını daha önce defalarca açıklamıştı. Bakan Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamada, müfredatta önemli değişikliklerin yapılacağı ve sadeleştirmeye gidileceği belirtilmişti. İlk etapta bütün kademelerin ilk sınıflarında uygulanacak olan yeni müfredatın İçeriği ile ilgili bakanlık tarafından şimdiye kadar net bir bilgi verilmedi. Yeni müfredat henüz MEB Talim ve Terbiye Kurulu'nda kabul edilmedi ve resmileşmedi. Ancak buna rağmen 2023-2024 eğitim öğretim yılı kitaplarının yeni müfredata göre hazırlandığı iddia edildi.

Eğitim Gücü Sen Samsun Şubesi Açıldı Eğitim Gücü Sen Samsun Şubesi Açıldı

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, ders kitapları daha müfredat talim terbiye kurulunda onaylanmadan hazırlandı. 
haberde yer alan iddiaya göre, Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı yeni müfredatın MEB Talim ve Terbiye Kurulu’na gönderildiği ve onay beklendiğ, Henüz onay gelmemesine rağmen yeni müfredat kapsamında ders kitaplarının hazırlanması çalışmalarının da tamamlandığı kaydedildi.