Deprem tatbikatı gerçek oldu

Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesi Müdürü Başçobanlar: - "Tatbikattan haberi olan öğrencilerimiz tatbikatın başladığını zannettiler. Tatbikatı gerçekten yapmış olduk"

03 Mart 2017 - 21:57 - Güncelleme: 04 Mart 2017 - 00:10

Adıyaman'ın Besni ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesinde yapılması planlanan yangın ve deprem tatbikatı hazırlıkları sırasında, Samsat ilçesinde meydana gelen ve ilçede de hissedilen 5,5 büyüklüğünde deprem nedeniyle tatbikat gerçeğe dönüştü ve okul boşaltıldı.

Sivil Savunma Haftası dolayısıyla Besni ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesinde yangın ve deprem tatbikatı için hazırlık yapıldı. Tatbikat için okula gelen itfaiye ekipleri, okulun tahliye edildiğini görünce şaşırdı. Okul Müdürü Ömer Başçobanlar,  yaptığı açıklamada, okullarında yapmayı planladıkları deprem tatbikatının gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

Tatbikat yapmaya hazırlanırken bir anda sarsıntı olduğunu aktaran Başçobanlar, "Ne olduğunu anlamaya çalışırken tüm sınıflar aşağıya koştu. Tatbikattan haberi olan öğrencilerimiz tatbikatın başladığını zannettiler. Tatbikatı gerçekten yapmış olduk. İnşallah Allah bir daha böyle bir kaza bela vermez." dedi.

Sarsıntı sırasında okula gelen itfaiye personelinden Dursun Satıcı da tahliyeyi görünce yaşadığı şaşkınlığı dile getirdi. Önceden belirlenen saatte tatbikat yapmak için okula geldikleri sırada, öğrencilerin panik halinde okuldan tahliye edildiğini gördüklerini belirten Satıcı, "Gerçek bir deprem olayı yaşanmıştı.

Normalde tatbikat yapacaktık ama olay gerçek oldu." ifadesini kullandı. Sarsıntıların son bulması üzerine itfaiye ekipleri, bahçeye çıkan öğrencilere olası bir yangın ve deprem esnasında neler yapılması gerektiğini anlattı.
MEB Personel

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi