Değişim Nasıl Yapılır - Olumlu Bir Deneyim

Değişiklik yapmayı düşündüğünüzde ne hissediyorsunuz? İşe yarıyorsa, tepkiniz "Tekrar başlıyoruz!", " Görünüşe göre bunu değiştirdik! "," Bu günün yeni lezzeti olmalı "ve daha birçok inançsızlık ya da" istikrar "olarak düşündüğünüz şey için hazır olma düşü.

Değişim Nasıl Yapılır - Olumlu Bir Deneyim
05 Şubat 2020 - 00:45 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:52

Değişiklik yapmayı düşündüğünüzde ne hissediyorsunuz?

İşe yarıyorsa, tepkiniz "Tekrar başlıyoruz!", " Görünüşe göre bunu değiştirdik! "," Bu günün yeni lezzeti olmalı "ve daha birçok inançsızlık ya da" istikrar "olarak düşündüğünüz şey için hazır olma düşünceleri.

Koşullarınıza bağlı olarak evde, değişim nadiren veya çok sık olabilir. Eğer sadece ikiniz (hatta sadece siz!), Değişim nadiren gelebilir veya dikte ettiğiniz bir oranda olabilir. Bir çocuğunuz veya birkaç çocuğunuz varsa, bu değişikliğin evinizde sabit olduğunu iddia edebilirsiniz. İki veya daha fazla aileden çocuklardan oluşan bir aileyseniz emniyet kemerinizi takın! "Değişim Roller Coaster" adlı yolculuğa çıkıyorsunuz!

Sürekli ve beklenmedik değişimin sizin üzerinizde yarattığı etkiyi azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şeyi sizinle paylaşacağım. . Bu neden önemli? Sadece bu değişikliğin sizin için olumlu bir şey anlamına geldiğini varsayalım. Bunun stres seviyenizi ve zihinsel ve fiziksel sağlığınızı nasıl etkileyeceğini düşünün. Stres seviyenizi düşürmek ve zihinsel ve fiziksel sağlığınızı arttırmak sizin için önemliyse, lütfen okumaya devam edin.

İlk olarak, değişikliğin nasıl strese neden olduğunu düşünün.

Matematiksel bir denklem gibidir; bu olursa, sonuç budur. "Eğer işler planladığım gibi gitmezse, hiçbir şey doğru değildir." "Planımdaki bir şey bozulursa, planın geri kalanında hiçbir şey işe yaramaz." "Planladığım gibi çalışmanın tek yolu bu" demek gibi. İşte, böyle bir şey olabilir; "Eğer bunu değiştirirlerse, daha çok çalışmam gerekecek." "Bu değişikliği yaptıkları zaman _________ demektir." Birçok kez değişimle yaptığımız bir ilişki görüyor musunuz? Neden bu ilişkiyi kuruyoruz? Bulduğum birkaç neden:
1. Öğrenilmiş bir yanıt. Çocukken, ebeveynlerimizin davranışlarını ve tutumlarını izledik. İşlerin planlandığı gibi gitmediği için üzüldüklerini görürsek, değişime doğru yanıt olarak bunu öğrendik.
2. Öğrenilmiş bir birlik. Değişikliklerin "kötü", "korkunç", "kabul edilemez" veya başka bir terim olarak etiketlediğimiz bir şey olmasına neden olan birkaç kez, belki de sadece bir travmatik zamanımız vardı. "If-Then" ifadesini kullanarak, nöronlarımız "Bu olursa (değişirse), o zaman 'kötü' bir şey olur."
3. Kişisel olarak başlatmadığımız değişiklik, kontrol etmemekle de ilişkilendirilebilir."Sabit olan tek şey değişimdir" gerçeğini duydunuz. Subatomik düzeyde olduğu gibi değişim algılanamaz olsa bile, yaşamlarımızda gerçekten sabittir. Değişimi yaşamın bir parçası olarak kabul ederek, hayatın tadını sonuna kadar çıkarmamızı sağlar. Aslında, burada iki gerçekçilik daha var:
1. Karşı koyduğumuz şey devam ediyor
2. Kabul ettiğimiz şey çözülür ve dönüşür

Değişime direnerek, aslında onu sertleştirir ve güçlendiririz. Hiç onu farkettin mi? Değişime gerçekten direndiğiniz bir zamanı düşünün. Yine de değişimin stresini ve endişesini hissedebiliyor musunuz? Ne kadar ilerlemeye çalıştığınız önemli değil, değişiklik oldu ve hala devam ediyor. Bununla birlikte, değişikliğin gerçekleşmesine izin verirseniz ve kabul ederseniz, şimdi bile, stres ve endişenin bir serbest bırakıldığını göreceksiniz. Merak ediyorum, belki de başka bir şeye, beklenmedik bir şeye ve karşı koyduğunuzdan daha iyi bir şeye dönüşen bir şey fark edip etmeyeceğinizi merak ediyorum.

Son olarak, modern psikoloji, nöro-bilim ve eski dini felsefe tüm devletler aşağıdakiler: Bir kişi duyguların vücuttan akmasına izin vermeyi öğrendiğinde; Pozitifliği kabul etmek ve barış, mutluluk ve memnuniyet bulacakları negatifleri bırakmak.

Noel sabahı, henüz heyecan verici şeylerin beklentisiyle yaşayan bir çocuk gibi olun!

Dr. Dönüştürücü Düşünce'de Lewellen, şirketlerin, dini organizasyonların, kar amacı gütmeyen kuruluşların, ailelerin ve bireylerin potansiyelini genişletme konusunda 20 yılı aşkın bir süredir. Örgütsel uyum ve motivasyon, organizasyon ve kişisel hedef belirleme, değişim yönetimi ve liderlik konularında uzmandır. Organizasyonel uyum ve motivasyon, organizasyon ve kişisel hedef belirleme, değişim yönetimi, liderlik ve personel gelişimi ve satış yönetimi konularında uzmandır. Lewellen ile http://www.trans-think.com veya ed@trans-think.com adresinden iletişime geçin.

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Edward_Lewellen / 1336291

. kaynak: http://www.ezinearticles.com/?How-to-Make-Change---A-Positive-Experience&id=8509034
Bu haber 965 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum