Değer'den İl emri ve İlçe Emri Açıklaması

Eğitimci Yazar VE Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Kurucu Başkanı Sedat Değer, Milli Eğitim bakanlığı tarafından özür grubu atamalarında uygulanan il emri ile ilgili olarak MEB'i tebrik ederken, İlçe emri için de MEB'in harekete geçmesi gerektiğini vurguladı. Öğretmenleri ilgilendiren birçok konuda MEB'e fikir sunan ve çok sayıda fikri hayata geçirilen Değer'in bu açıklamasının da öğretmenleri mutlu edecek sonla karşılık bulması bekleniyor. Değer'in açıklaması şöyle:

05 Eylül 2017 - 22:51 - Güncelleme: 05 Eylül 2017 - 22:58

Öğretmenleri İl Emrine Atayan MEB'i Tebrik Ediyorum İlçe Emri Atamasını da Yapmasını Bekliyorum
Özür durumundan il emrine atanan öğretmenlerin yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum.Sizler için çalıştık sizlerle beraber sevindik.Lider eğitimci yazarlar dernegi olarak birçok sorunun çözümü için bakanlık görüşmemizde il ve ilçe emrinin uygulanmasını da talep etmiş bu magduriyetin de çözüme kavuşmasını istemiştik.Nitekim 1 hafta sonra diğer konular gibi kamuoyuna bakanlık tarafından özür olup ataması yapılmayanların sorunun 5 eylül 2017 tarihi itibarı ile çözüleceği söylenmişti ki an itabiri ile il emrine atamaları yapılarak mağduriyet çözüldü.Bu bakımdan Milli Eğitim Bakanlığını kutluyor ve bu özverili anlayışlı çalışmalarından dolayı öğretmenler adına teşekkür ediyorum.Fakat yıllardır aynı ilde olmalarına rağmen aile bütünlükleri bir türlü sağlanamayan öğretmenlerin ilçe emrine atamalarının yapılmamış olması ise eksik kalmış, bu öğretmenlerimizin mağduriyetinin devam etmesine sebep olmuştur.Bakanlık görüşmelerimizde dile getirdiğimiz gibi çözüm önerilerimizden ise il içinde aile birliği sağlanamayan öğretmenler için en kötü ihtimal mazeretlerinin bulunduğu ilçenin yakınındaki ilçelere tercih ve atamalarının yapılması nebze kanayan yaraya ilaç olacaktır.Bakanlığımızın bu il içi mazerete bağlı atama bekleyip ataması yapılmayanların sorununu çözeceğine inanıyor ve bekliyorum.Ailelerin dualarını almak en iyi kazançlardan biridir.
Sedat DEGER
Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Kurucu Başkanı
 

MEB Yeni uygulamayı öğretmenlerin hizmetine ücretsiz sundu

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • il içi maduru sınıf öğretmeni
  2 ay önce
  6 yıldır ailemizi gece birkaç saat görüyoruz. Allah aşkına il içi madurlarının çocukları yok mu. Artık yorulduk bıktık. Her yıl il dışı alınarak zaten il içi tamamen bitirildi. Bizlerin artık ne umudu ne de isteği kaldı. Ceset haline geldik sabah 4 te kalk git akşam 6 da eve gel. Çocuklarımız yüzünü görmeden büyüyorlar. Allah buna razı olmayacaktır. Artık nefret ettiğim bir meslek haline geldi. Yapacak başka bir iş bulsam emin olun basarım istifamı çeker giderim. Bezdik, yıldık.. Allah kulunun yapamayacağı yükü bile yüklemezken kulları neden zulüm ediyor bizlere.
 • Ege
  2 ay önce
  İl içi sağlık özrü için çözüm bulun lütfen.Sağlık özrüne hiç bakılmıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor