Değer'in Önerisi MEB'de Karşılık Buldu Ek Ders Ücretleri Belirlendi

MEB Ek Ders ödemelerine ilişkin önemli bir yazı yayımlayarak hafta içi ve hafta sonu yapılan yetiştirme kursları için öğretmenlere ödenecek olan ek ders ücretine ilişkin bakanlık görüşünü kurumlara bildirdi. Bakanlığın yazısının yayınlanması ile Eğitimci Yazar Sedat Değer'in bir süre önce kaleme aldığı ve bakanlığın açıkladığı kararın önerildiği yazı yeniden gündeme geldi. Daha önce de yaptığı tespitler bakanlık tarafından zaman zaman yönetmeliklere ve bakanlık görüşlerine alınan Değer'in, son önerisi de MEB'de karşılık bulunca Değer şu açıklama ile durumu değerlendirdi:

01 Mart 2017 - 23:36 - Güncelleme: 02 Mart 2017 - 09:11

MEB ,Yazılarımda bahsettiğim gibi hafta içi veya hafta sonu kurs derslerinin de hazırlık planlama ek ders ücretinin hesabından sayılması gerektiğini Resmi Görüş yazısıyla yayınlamış...
Hafta sonu veya hafta içi farketmeksizin kurs ders saatlerinin de rutin müfredat kapsamında okutulan derslerle birlikte hesaplanarak hazırlık planlama ek ders ücretinden sayılması gerektigini yazmıştım.
MEB son resmi görüş yazısında "...destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında okutulan derslerin hafta içi veya haftasonu günlerinde okutulup okutulmadığı ayrımına gidilmeksizin rutin müfredat kapsamında okutulan derslerin görevleri de dahil olmak üzere haftada 3 saati geçmemek şartıyla,hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin hesabında dikkate alınması gerektiği değerlendirilmektedir." diyerek önceki yazılarımda belirttiğim gibi hesaplama yapılması gerektiğini ifade etmiştir.
Bu vesile ile Milli Egitim Bakanlığına ve yazıda imzası bulunan Personel Genel Müdürümüz sayın Hamza Aydoğdu beye teşekkür ediyorum...
Sedat DEGER
Eğitimci Yazar

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMA VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları