Damat Ekrem Yeter, sorgusunda 2 bakan ile doktorun adını verdi, Arınç Twitter'dan paylaştı

Eski TBMM başkanı, Ak PArti kurcularından, eski bakan Bülent Arınç’ın FETÖ’den tutuklanan ve 3 günde serbest bırakılan damadı Ekrem Yeter’in sorgusunda, iki bakan ve Erdoğan’ın doktorunun adını verdiği ortaya çıktı.

11 Haziran 2017 - 15:17

Arınç’ın FETÖ’den tutuklanan ve 3 gün sonra serbest bırakılan damadı Ekrem Yeter’in sorgusunda, Çalışma Bakanı Mehmet Müeezinoğlu, Gıda Bakanı Faruk Çelik, AKP Milletvekili Necdet Ünüvar ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktoru Cevdet Erdöl’ün adını verdiği ortaya çıktı.

BÜLENT ARINÇ TWİTTER'A YÜKLEDİ, 

Damadının kısa sürede serbest kalması üzerine eleştiri oklarının çevrildiği Bülent Arınç, damadının ifadesini Twitter'dan yayınladı. Ekrem Yeter'in ifadesinde hükümetteki iki bakan Mehmet Müezzinoğlu, Faruk Çelik ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doktoru Cevdet Erdöl'ün ismi görülüyor.

HAZIRLIK SORUŞTURMASI YASAĞINI DELDİ

Hazırlık soruşturmasının gizli bir süreç olduğu halde, mesleği avukatlık olan Arınç'ın ifadenin bu bölümünü yayınlaması manidar bulundu. Damat Yeter'in sorgusundaki o bölüm şöyle:


Yeter sorgusunda FETÖ ile bağlantısı olan derneğin başkanlığını yapmasıyla ilgili “USAF'ın başkanlığına ne zaman ve nasıl seçildiniz?'' sorusuna şu cevabı verdi:
“Bu örgütün adı Uluslararası Sağlık Federasyonu'dur. Ben Sağlık Derneği'nin üyesi idim. Yönetimdeki üyeler tarafından bana böyle bir teklif geldi ve bu teklifi kayınpederim ile paylaştım. O da bana böyle bir şeyin iyi olabileceğini hükümetin ve Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu hizmetleri destekleyici bir sivil toplum örgütünün başında bulunmanın faydalı olacağını söyledi ve ben de bu şekilde kabul ettim. O dönemde Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile birlikte sağlık alanında çok güzel faaliyetlerimiz oldu.”

İSİMLERİ TEK TEK SAYDI

“Faaliyetlerimize, sağlık işlerinden sorumlu Cevdet Erdöl, eski müsteşarlardan Necdet Ünüvar, Mehmet Müezzinoğlu, Faruk Çelik gibi üst düzey hükümet yetkililerimiz katılmış, desteklemiş ve alkışlamıştır. Yine 17-25 Aralık'tan sonra hükümetimiz ile ters düşülmeye başlanınca yine kayınpederim ile istişare ederek dernekten uzak durmuşumdur.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama