Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığında var olan açık öğretmen sayısının ücretli öğretmenlerle artık doldurulmamasını bunun yerine  öğretmenlik eğitimini tamamlamış alanında uzman öğretmenlerin, uygun kadrolara yerleştirilmesi taleplerini haklı bir şekilde dile getiriyorlar..

Geçtiğimiz yıllarda yapılmış olan öğretmen atamalarındaki düşük sayılar, pek çok öğretmenin mağdur olmasına sebep olurken eğitimin sürekliliğini sekteye uğratmak ile birlikte eğitimin kalitesini de etkilemektedir. 
Bu  yıl yapılacak öğretmen atamalarında Milli Eğitim Bakanlığındaki açık sayıları ve 3600 ek göstergenin çıkması ile birlikte emekliye ayrılacak öğretmenlerden oluşacak açık sayısı ile birlikte ciddi bir öğretmen boşluğu meydana gelecektir. Okulların öğretmensiz kalmaması ve eğitimdeki sürekliliği sağlamak adına öğretmen atamaları gerekli olurken atama sayılarının da arttırılması şart olmuştur. 

Memur maaşlarına ilk zam farkı belli oldu Memur maaşlarına ilk zam farkı belli oldu

Öğretmenler, haklı sesleri ile bu yıl 100 bin öğretmen ataması talep ediyor. Daha güçlü bir eğitim altyapısı için öğretmenler, masa başında sınavlara hazırlanmaları yerine okullardaki görevlerinin başında olmalıdırlar.