Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump İle Görüştü

NATO Liderleri Zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD başkanı Donald Trump bir araya geldi. İletişim başkanı Fahrettin Altun görüşme ile ilgili bilgi verdi. Altun, cumhurbaşkanının NATO Liderler Zirvesi marjında son derece verimli bir görüşme gerçekleştiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump İle Görüştü
06 Aralık 2019 - 09:42

Kapalı Görüşme Oldu
Erdoğan ile Trump tarafından yapılan görüşme zirvenin ana oturumundan sonra gerçekleşti. İkili ana oturumun ardından bir araya geldi. Görüşme ardından ise İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Fahrettin Altun bu açıklamada Cumhurbaşkanının ABD başkanı Trump ile verimli bir görüşme yaptığını bildirdi.  İkili arasında yapılan görüşmenin NATO Zirvesi marjından sonra gerçekleştiğini de açıklamalarında dile getiren Altun, görüşme ile ilgili baka bilgi vermedi.


Beyaz Saray ve Trump’tan Açıklama

Trump yapılan görüşmeden sonra bir takım açıklamalarda bulundu. Trump tarafından NATO üyesi olan Türkiye’nin oldukça iyi iş çıkardığı belirtildi. Bunun yanı sıra Trump NATO’nun hiç olmadığı kadar iyi olduğunu belirtti. Beyaz Saray ise Trump ve Erdoğan görüşmesi için Türkiye’nin ittifak taahhütlerini yerine getirmesi konusunun ele alındığını bildirdi. Bunun yanı sıra ülkemizin ticaret hacminin 100 milyar dolara çıkarılarak güçlendirilmesi, bölgesel güvenlik sınamaları ve enerji güvenliği gibi konularda görüşmede ele alındı. Bu bilgileri veren Beyaz Saray görüşmenin hangi alanlarda geçtiğinin de altını çizdi. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme tam yarım saat sürdü.

Bu haber 400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort