Cumhurbaşkanı Erdoğan: "S-400 konusu bitmiştir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası basın kuruluşlarının Türkiye'de bulunan temsilcileri ile bir araya geldiği Dolmabahçe Ofisi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "S-400 konusu bitmiştir"
20 Haziran 2019 - 12:57

Dolmabahçe Ofisi'nde bir araya geldiği uluslararası basın kuruluşlarının Türkiye'deki temsilcilerine gündeme ilişkin önemli konularda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S-400 konusunun Türkiye ve Rusya açısından bitmiş olduğunu söyledi. Önümüzdeki ay teslimatlara başlanacağı bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptırımlara ihtimal vermediğini ifade etti.

Uluslararası basın kuruluşları mensuplarının bölgesel gelişmeleri yakından takip ettiğini aktaran Erdoğan, yabancı basın mensuplarının ilk fark ettiği hususlardan birinin de gündemin canlılığı olduğunu vurguladı. Türkiye'nin hem içinde bulunduğu bölge hem de iç siyasette yaşanan gelişmeler açısından gündemi oldukça yoğun bir ülke olduğunun altını çizen Erdoğan, ülkemizin gündeminin bu kadar hareketli ve çeşitli olmasının arka planında tarihi, beşeri ve coğrafi pek çok sebep bulunduğunu dile getirdi.

“S-400 konusu bitmiştir, yaptırımlara ihtimal vermiyorum”

S-400 konusunun bittiğini ve yaptırımlara ihtimal vermediğini söyleyen Erdoğan, Temmuz ayının ilk 15 gününde teslimatların başlayacağını belirtti. Japonya'da düzenlenecek olan G-20 zirvesinde Trump ile görüşeceğini aktaran Erdoğan, yatırımlar konusunu ABD Başkanı Trump'a soracağını ve kendisinin de uygun bulmadığı cevabını vereceğine inandığını söyledi. Trump ile ilişkisinin ekibiyle olandan çok daha farklı olduğuna işaret eden Erdoğan, böyle bir yaptığım yaşanması halinde Türkiye'nin de kendisine has karşı yaptırımların olacağını vurguladı. ABD'nin herhangi bir ülkeyi NATO üyeliğinden çıkarma yetkisinin bulunmadığına dikkat çeken Erdoğan, ABD'nin Türkiye'ye Patriot füzeleri için iyi bir teklif vermediğini ifade etti.

Bu haber 428 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort