Ekonomide atılacak adımlar, sosyal destekler gibi birçok konuda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan bir müjde de KYK'da kalan öğrencilere verdi. Öğrencilerin yemek fişi olarak adlandırdığı kahvaltı ve akşam yemeği yardımının artırıldığı duyurdu. 

Beslenme Yardımının 25 TL'den 60 TL'ye çıkarıldığını ifade eden Erdoğan müjdeyi,  "Geçmişte her eğitim-öğretim yılı açılışında gerginlik sebebi olan üniversite harçlarını da bildiğiniz gibi biz kaldırdık. Bu vesile ile üniversite öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyoruz. Ek yerleştirmelerin devam ettiği ve fiyatlarını değiştirmediğimiz yüksek öğrenim yurtlarında kalan öğrencilerimize vermiş olduğumuz beslenme yardımını günlük 25 liradan 60 liraya çıkartıyoruz. Böylece, beslenme yardımını iki buçuk katlık bir artışla aylık 1800 liraya yükseltiyoruz. Amacımız, üniversite öğrencilerimize yurtlarımızda kaliteli ve doyurucu yemek sunmaya yardım etmektir. " sözleriyle ifade etti..

Bu yardımlar 1 Mart 2022 tarihinden itibaren sabah kahvaltısı yardımı 8,00 TL, akşam yemeği yardımı ise 17,00 TL olmak üzere toplam 25,00 TL olarak uygulanmaktaydı. Bu yardımlar Erdoğan'ın müjdesi ile 60 TL'yi buldu. 

Yurt Taleplerini Karşılayacak Yeni Adımlar Devrede

Erdoğan konuşmasının devamında öğrencilerin yurt talepleri hakkında da açıklamalarda bulundu. Açıklamlarının devamında şu ifadelere yer verdi: "Üniversitelerimizin açılmaya başlamasıyla öğrencilerimizin yurt taleplerini karşılayacak yeni adımları da devreye alıyoruz. Yurt kapasitemizi 182 bin yataktan 850 bin yatağa çıkartarak hiçbir gencimizin barınma sorunu yüzünden eğitiminden mahrum kalmamasını sağlamanın gayreti içerisindeyiz.

Maaş promosyonunda 29000 Liraya İl Müdürlüğü anlaştı Maaş promosyonunda 29000 Liraya İl Müdürlüğü anlaştı

Geçmişte başvuran öğrencilerimizin cüzi bir kısmını yurda yerleştirebilirken, biz bunu 90'lar seviyesine çıkardık. Bu anlayışla 14 Eylül'de 105 yeni yurt binamızın daha açılışını yaptık. Artan kapasite sayesinde ilk yerleştirmede daha yüzde 80'lik talep karşılama oranını yakaladık." açıklamalarında bulundu..