Cumhurbaşkanı Erdoğan iş bulamayan gençlere seslendi

Birçok gencin yaşadığı işsizlik konusunu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlere işte böyle seslendi.

01 Ekim 2017 - 00:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da katıldığı İl Danışma toplantısında işsizim diyen vatandaşlara iş imkanı sağladıklarını ancak iş beğendiremediklerini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3'üncü Hava Limanı çalışmalarını buna örnek gösterdi. 3'üncü Hava Limanı'nda çalıştıracak işçi lazımdı ancak işsizim diyen vatandaşlar gelip çalışmadılar. Biz de mecburen Uzak Doğu'dan işçi getirmek zorunda kaldık.

Vatandaşlarımıza İş Beğendiremiyoruz

İnsanımızda iş beğenmeme hastalığı var diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum'da katıldığı toplantıda açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Özel sektörün yatırımı ne biliyor musunuz 400 milyon liralık bir yatırım Karadeniz'in, Kafkasya'nın, İran'ın Orta Asya'nın giriş ve çıkış kapısı olan bir konumda bulunan Erzurum'un önünde bulunan potansiyel kaç şehirde var?  Eğer buna rağmen Erzurum'da işsizimiz çok, ticaretimiz zayıf ise dönüp kendimizi sorgulamalıyız. Bakın 3. havalimanı yapılıyor. Enteresandır bu havalimanına işçi bulunamıyor. Ta Uzak Doğu'dan işçi getiriliyor. İnsanımızda iş beğenmeme hastalığı var."
 
KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı