Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücret müzakerelerinin başlayacağını duyurdu.
Yılmaz, ekonomik gelişmelerin değerlendirileceği ve uzlaşmayla sonuçlandırılacağı bir sürecin başlayacağını bildirdi..

Yılmaz, asgari ücret konusunda yalnızca tek taraflı bir müzakerenin olmadığının altını çizerek, işçi, işveren ve kamu temsilcilerinin de müzakerelere dahil olacağına açıklık getirdi. Yaşanan gelişmelerde enflasyonu göz önünde bulundurulacağını ve bir uzlaşmaya varılacağını söyledi. Yılmaz, müzakerelerin sonucunu beklemek gerektiğini ve şu anda tartışmanın erken olduğunu söyledi. Ayrıca, müzakerelerin olumlu bir sonuçla tamamlanması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, AK Parti'nin kurulduğu günden beri temel felsefesinin çalışanları ve geniş kesimleri enflasyonla mücadele etmekten korumak olduğunu vurguladı. Bu ilkenin yeni bir hadise olmadığını belirterek, Cumhurbaşkanının bu konuda temel bir prensibe sahip olduğunu ve çalışanların yanında olmayı hedeflediğini söyledi.

Asgari ücret müzakerelerinin başlamasıyla beraber,ilgili tarafların bir araya gelerek ülkenin ekonomik durumunu, enflasyonu ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak adil bir asgari ücret belirlemesi bekleniyor.