MÖAP grubu yöneticileri Harun Yeşilova ve Yasin Görmüş ile görüşen Ak Parti milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü Osman Nuri Gülaçar, öğretmen atama, memur alımı, sözleşmelilere kadro, eğitim ve sorunlarına ilişkin açıklamalar yaptı.

Ak Parti milletvekili Gülaçar ile ygulama otelinde yapılan görüşme sonrasında medyaya açıklamalarda bulunuldu. Yapılan görüşmede milletvekiline eğitim sorunları, özellikle sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği hususunda yaşamış olduğu sorunlar ve 2022 Kpss puanıyla yapılacak öğretmen atamaları dile getirildi, fikir alışverişinde bulunuldu.

ÖĞRETMEN ALIMLARINDA HER YIL OLDUĞU GİBİ GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ

Görüşmede Ak Parti Milletvekili Osman Nuri Gülaçar öğretmen atamaları hakkında şu ifadeleri kullandı: ''

3600 ek gösterge ve EYT'nin de etkisiyle kamuda ciddi sayıda emekliye ayrılacak personel söz konusu olacağını'' ifade etti. Konuşmalarını sürdüren Sn. Gülaçar '' Öğretmenlerimiz bizler için değerlidir. ocuklarımızın ve toplumumuzun geleceğine yön veren, şekillendiren unsurlardır. Ak Partimiz için de öğretmenlerimiz çok kıymetlidir. Bunu sadece söz ile ifade etmiyoruz. Eğitim sistemimizde 1.2 milyon öğretmenimiz var. Mevcut öğretmenlerimizin yüzde 75'i Ak Parti döneminde atandı. Hükümetimizin atama yapmadığı hiçbir dönem yok. Bu yıl da yukarıda belirttiğimiz 3600 ek gösterge ve EYT'nin de etkisiyle oluşacak memur açığını yapılacak ciddi alımlarla kapatmaya çalışacağız. Eğitim her zaman birinci önceliğimizdir. Öğretmen alımlarında da her yıl olduğu gibi gerekli adımları atacağız.'' diyerek sözlerine nokta koydu.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL İLE ALAKALI KONUYU AK PARTİ GRUP TOPLANTISINDA BİR KEZ DAHA DİLE GETİRECEĞİM

Bunun yanı sıra sözleşmeli personele kadro konusuna da değinen Ak Parti Milletvekili Sn. Gülaçar:

Memur maaşlarına ilk zam farkı belli oldu Memur maaşlarına ilk zam farkı belli oldu

'' Kamuda yaklaşık 500 bin civarı sözleşmeli personel var. Hepsinin statüsü ve çalışma koşulları farklı. Biz daha önceki yıllarda tüm sözleşmeli personele kadro hususunda ciddi adımlar atmıştık. Bu Ak Parti döneminde yapılmıştı. alışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın ve yetkili sendika Memur Sen'in bu konu hakkında çalışmaları var. alışmalar en kısa sürede Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulduktan sonra Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna açıklanacaktır. Vatandaşlarımızın dile getirdiği hiçbir sorun yok ki bizlerin masasında olmasın. Bu konu hakkında da süregelen çalışmalardan sonra yapılacak düzenleme kamuoyuna açıklanacaktır. Sözleşmeli öğretmenlerin durumu ile alakalı Harun ve Yasin arkadaşımız ile geniş bir sohbette bulunduk. Bu konuyu ben de Ak Parti Grup Toplantısında bir kez daha gündeme getireceğim.'' ifadelerini kullandı.