Çok sayıda askere tutuklama kararı çıktı

İstanbul merkezli 15 ilde FETÖ’cü askerler ve onların örgütteki ağabeylerini kapsayan 27 şüpheli hakkında operasyon başlatıldı.

24 Aralık 2016 - 12:46

.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ subay ve astsubaylar ile onların örgüt imam ile ağabeylerini kapsayan 15 ilde 27 şüpheliye yönelik operasyon başlattı.

PİŞMAN OLDU İTİRAF ETTİ İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından sürdürülen bir soruşturma kapsamında etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan bir üsteğmen, FETÖ'nün silahlı kuvvetlerdeki yapılanması ve bu yapılanmanın asker ile sivil ayağına ilişkin önemli bilgiler verdi.


ASKER ŞÜPHELİLER Etkin pişmanlıktan yararlanan şüphelinin verdiği bilgiler doğrultusunda 2 yüzbaşı, 4 üsteğmen, 7 teğmen, 2 astsubay olmak üzere 15 asker ve 11 imam ile abi pozisyonundaki FETÖ mensubu hakkında işlem yapıldı.

ÖRGÜT BAĞLANTILARI İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin operasyon için düğmeye basmaları üzerine 15 ilde arama ve gözaltı kararları uygulandı. Adreslerde delil arandı. Sivil şüphelilerin örgütün kapatılan dershanesi ve diğer kurumları ile irtibatlı oldukları tesbit edildi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Liseye Kayıt Uygulaması tanıtım kitapçığı yayınlandı
Liseye Kayıt Uygulaması tanıtım kitapçığı yayınlandı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan ders saati süresi açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan ders saati süresi açıklaması