Çocuk İstismarına Karşı Eğitime Başlandı

  15 sivil toplum kuruluşu tarafından Aile Hukuk Derneği Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem önderliğinde hayata geçirilen İstismara Karşı Çocuk Gücü projesi kapsamında ilk eğitimlere başlandı

Çocuk İstismarına Karşı Eğitime Başlandı
24 Ocak 2020 - 13:21 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 14:01


  15 sivil toplum kuruluşu tarafından Aile Hukuk Derneği Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem önderliğinde hayata geçirilen İstismara Karşı Çocuk Gücü projesi kapsamında ilk eğitimlere başlandı.
  Kırıkkale’de başlayan ilk eğitimler her türlü çocuk istismarını önlemek amacıyla verildi. Toplumu güçlendirmek için geliştirilen İstismara Karşı Çocuk Gücü projesinde Türk Metal Özbek İlkokulu ve Şehit Volkan Pilavcı Anaokulunda eil eğitimlere başlandı. Çocuk istismarına hayır, sloganı ile bugüne kadar pek çok proje başlamıştı. Bu projelerden biri olan İstismara Karşı Çocuk Gücü projesinde Uzman Psikolog Özlem Mumcuoğlu eğitimleri verdi.
 Ülkenin Dört Bir Yanında Devam Edecek
  Özlem Mumcuoğlu tarafından verilen ilk eğitimde çocuk istismarı nedir?, istismar karşısında nasıl önlem alınması gerekiyor gibi konular yer verildi. İlk eğitime 120 veli ve 250 öğrenci katıldı. Oluşum ülkenin dört bir yanında çocuk istismarına karşı önleyici bir eğitim projesi yürütecek. Saran Group desteği ile devam edecek olan proje Kırıkkale ve çevresinde bulunan okullarda ise yıl boyunca devam edecek.
  İstismara Karşı Çocuk Gücü projesinde çocuklar, aileler ve eğitimciler için bilgilendirici ve bilinçlendirici eğitimler verilecek. Çocuk istismarı video ve görüntüler ile velilere ve öğrencilere anlatıldı. Projede ağırlıklı olarak psikologlar ve hukukçular yer aldı. Projeyi hazırlayan ekip, eğitimlerin hazırlanması, sunulması ve yaygınlaşması için çalışıyor. Sahadan ve eğitimcilerden toplanan bilgilerin toplanması ile özel bir eğitim programı hazırlanarak eğitimler bu proje kapsamında başlamış oldu.
  Uzmanlardan toplanan bilgiler ile çocuk istismarı slayt dosyaları hazırlandı. Ayrıca bu konuda pek çok kez karşımıza çıkan haberler de hazırlanan programın içeriğinde yer aldı. Çocuk istismarı haber detayları toplanarak düzenlendi ve eğitim boyunca sunulmak üzere derlendi. İlk eğitim ile sunulmaya başlandı.
 
 

Bu haber 256 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum