Cizreli öğrenciler TEOG sınavı için gün sayıyor

Cizre'de öğrenciler TEOG sınavı için gön sayıyor. 79 gün boyunca devam eden sokağa çıkma yasağı ile eğitimde aksamalar yaşayan ilçede 35 bin öğrenci olumsuz şartlardan etkilendi.

21 Nisan 2016 - 23:52


Cizre'de öğrenciler TEOG sınavı için gön sayıyor. 79 gün boyunca devam eden sokağa çıkma yasağı ile eğitimde aksamalar yaşayan ilçede 35 bin öğrenci olumsuz şartlardan etkilendi.

 23 Nisan Atilla İlhan Şiirleri ve Diğer Şairlerimizin Şiirleri İçin Tıklayınız

2016 öğretmen maaşları derece kademeye göre tıklayınız

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde 79 gün süren sokağa çıkma yasağı nedeniyle eğitimden geri kalan yaklaşık 35 bin öğrenci, güvenli mahalleler ile köylerdeki okullarda telafi eğitimine devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, hafta içerisinde ders saatlerine ek bir saat ilave ederek ve cumartesi günleri de ders vererek, öğrencilerin geri kalan eğitimlerini telafi etmeye çalışıyor. 8’inci sınıf öğrencileri ise sokağa çıkma yasağı sırasında götürüldükleri Batman’da TEOG sınavlarına hazırlandı. İlçeye döndükten sonra da hazırlıklar devam etti.

Cizre İlçesi’nde 14 Aralık 2015 tarihinde başlayan ve 2 Mart’ta kaldırılan sokağa çıkma yasakları nedeniyle eğitimden geri kalan yaklaşık 35 bin öğrencinin eksik kalan eğitimlerinin tamamlanması amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan telafi eğitimleri sürüyor. Hafta içi normal eğitim süresine bir saat ekleyen Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, cumartesi günleri de tam gün olarak öğrencilere eğitim veriliyor. Öğrencilerin kaçırdıkları dersleri verebilmek için ilçedeki tüm öğretmen ve eğitimciler bütün gün okullarda kalarak çalışma yapıyor. İlçe merkezi ve köylerinde 8’inci sınıflarda okuyan yaklaşık 3 bin 500 öğrenci ise, 27-28 Nisan tarihinde yapılacak olan TEOG sınavına hazırlanıyor. Sokağa çıkma yasağının başladığı günlerde Milli Eğitim Müdürü Şahan İke ve yetkililer, güvenlik görevlilerinin izni ile öğrnencileri patlama ve silah seslerinin arasından çıkararak, Batman’a götürdü. Batman’da TEOG sınavına hazırlanan öğrenciler, Cizre’de sokağa çıkma yasaklarının kısmen kaldırılmasının ardından ilçeye geri döndü. Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, öğrencilerin TEOG sınavına hazırlanması için seferberlik başlattıklarını belirterek, sınava hazır olduğuna inandıklarını söyledi.(HÜRRİYET)

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi