Suudi Arabistan, in Devlet Başkanı Şi Cinping'in, yarın Suudi Arabistan'a geleceğini ve Arap-in, Körfez-in ve Suudi Arabistan-in zirvelerinin düzenleneceğini açıkladı.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yayımlanan haberde, ziyarete ilişkin detaylara yer verildi.

Habere göre in lideri, 7-9 Aralık'ta gerçekleştireceği Suudi Arabistan ziyareti kapsamında, "Arap-in, Körfez-in ve Suudi Arabistan-in zirvelerine" katılacak.

Kral Selman bin Abdulaziz'in daveti üzerine ülkeye gelecek olan in Devlet Başkanı Şi'nin bu ziyaretiyle, iki ülke arasındaki tarihi ilişkilerin ve stratejik ortaklığın güçlendirilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

İlk zirvenin, Şi ve Kral Selman başkanlığında, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın katılımıyla düzenlenecek "Suudi Arabistan-in Zirvesi" olduğu belirtildi.

Diğer iki zirvenin ise "Riyad Körfez-in İşbirliği ve Kalkınma Zirvesi ile Riyad Arap-in İşbirliği ve Kalkınma Zirvesi" olduğu bilgisi paylaşıldı.

Güney Kıbrıs'ta Özel okul öğretmeni tarafından sınav konuları sızdırıldı Güney Kıbrıs'ta Özel okul öğretmeni tarafından sınav konuları sızdırıldı

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) üye ülkeleri ve Arap liderlerin hazır bulunacağı zirvelere katılan isimlere ilişkin ayrıntılı bilgi verilmedi.

Zirvelerde, ekonomik ve kalkınma iş birliği beklentilerinin yanı sıra tüm alanlarda ilişkilerin güçlendirilmesinin yollarının görüşüleceği ifade edildi.

in Devlet Başkanı Şi, son olarak 2016 yılında Suudi Arabistan'ı ziyaret etmişti.