CHP'li vekil öğretmenlere müjdeli haberi verdi

15 Temmuz darbe girişimi nedeni ile çok sayıda öğretmen görevinden ihraç edilmiş ve ceza evlerine atılmıştı . Binlerce kamu görevlisi işinden alınmıştı. 3 aylık ohal tekrar uzatılması işe bu yapılan ihraçlar kaldığı yerden devam ediyor. Haberlerde her gün yüzlerce kişinin tutuklandığını görevinden alındığını duyuyoruz .Bu yapılan haksız tutuklama ve ihraçlara Sadece CHP karşı çıkarak mağdur olan kişilerin yanında yer aldı.CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici: ''Açığa Alınan Öğretmenler 10 Gün İçinde Göreve İade Edilecekler'' diyerek öğretmenlere sevindiren haberi verdi.

04 Kasım 2016 - 08:48

 CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Açığa Alınan Eğitim-Sen Üyeleri İle İlgili ''10 Gün İçinde Göreve İade Edilecekler'' Dedi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'la görüştüğünü, açığa alınan öğretmenlerin göreve edileceklerini, şu anda yazışmaların yapıldığını söylediğini belirten Ekici, "İhraç edilenler hariç açığa alınmış olanlar 10 gün içinde göreve dönecekler.

Bakan Yılmaz'la 1 haftadır görüşüyoruz. Bakan da onların görevlerine iade edilmesi gerekir dedi" diye konuştu.

(Ekici'nin bu açıklaması tüm öğretmenleri mi kapsıyor yoksa sadece Gaziantep'te açığa alınan Eğitim-Sen üyelerini mi kapsıyor bu konuda henüz bir bilgi yok)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı