Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programında konuştu.

Elazığlı Talha Öğretmen Bahçesinde Beyaz Çilek Yetiştirdi Elazığlı Talha Öğretmen Bahçesinde Beyaz Çilek Yetiştirdi

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan bazı satır başlıkları şu şekilde ;

  • "Dün akşamdan bu yana saldırı malzemesi ettikleri fotoğraf karesi ile ilgili sadece iki kelam edeceğim. İftar organizasyonuna katıldığımız restoranda oldu bu olay. Fotoğraf çektirmek isteyenler vardı. Ben kimseyi kırmam, öyle bir alışkanlığım da yoktur. Öyle de yetişmedim, herkesi kucaklarım, herkese saygı duyarım. 
  • Fotoğraf çektirmek isteyenler vardı, salon oldukça kalabalıktı. Yerdeki seccadeyi görmedim. Şimdi o kare üzerinden bana karşı operasyon yapıyorlar. Açıkça söyleyeyim; ben onların operasyonunu umursamam. Ben samimi olarak üzgünüm.
  • Ben, ailem, eşim, çocuklarımız, asla ve asla hiçbir kutsala saygısızlık etmez, bunu da bilmenizi isterim. Hem bu benim hayat tarzıma, hayat görüşüme ve var oluşuma aykırı. Böyle iftiralardan, operasyonlardan, siz samimi Müslümanlara söylüyorum ve sözlerime yeniden başlıyorum.
    CHP lideri, "Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum." açıklamalarında bulundu..