CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında emeklilerin yaşadığı sorunlara da değindi. Emeklilerin yüzde 80'inin açlık sınırında olduğunu, bazı bankaların emeklilere ikramiye ödemesi dahi yapmadıklarını iktidara geldikleri takdirde sorunları çözeceklerine dair açıklamalarda bulundu..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan bazı satır başlıkları ise şu şekilde ;

"14 milyona yakın emeklimiz var. İntibak sorunları var, emekli büyümeden pay almıyor, kanun çıkardılar. Ekonomik büyüden emekliler pay almasın diye kanun çıkaranlara oy verirseniz benim iki elim yakanızda olur. Türkiye'nin büyümesinden pay almayacak bir sınıf olarak tarihe geçtiniz. Emeklilerin yüzde 80'i açlık sınırı altında aylık maaş alıyor. Bazı bankaların emeklilerine ikramiye bile ödenmiyor. Emeklilerin sorunlarını çözeceğiz"

"Eczacılar da bu ülkede güleryüzle her vatandaşa hizmet edecek" derken, "25 bin fahri Kuran Kursu eğitmeni var. Peki niye kadro verilmiyor? Bu kardeşlerime sesleniyorum; 6-7 ay sonra kadrolar sizin hakkınız, hakkınızı teslim edeceğim" 

Memur maaş zam farkında %8 mi %30 mu baz alınacak Memur maaş zam farkında %8 mi %30 mu baz alınacak

"Her şeyin başı bilgidir.Bilgiyi üreten insanlar vardır. Bilgiyi üreten yerin adı üniversitedir. Üniversiteler bilgi üretirse o ülke çok hızlı büyür. Bilim insanları o yüzden el üstünde tutulur. Bilim insanları sorulması gereken soruyu sordukları için çok değerlidir. Bilim insanı hepimize katkı verir. Bilimi ve aklı iktidar yaptğınız zaman sorunları çözersiniz" dedi. Kılıçdaroğlu, "Boğaziçi Üniversitesi hepimizin gözbebeği olan üniversitedir. Bir dönem KHK çıkardılar, üniversite hocaları kendi rektörlerini seçmesin dediler. Boğaziçi Üniversitesi sorunlarla karşı karşıya. O üniversitede profesörlük yapabilecek yetenekte olmayan bir kişi rektörlük yapıyor. Üniversiteler bilim üretebilmeli. Siz bunu yapmadıkça üniversite hocaları yurtdışına gidiyor. Bir üniversite hocası için 'Üniversiteye girmeyeceksin' diye karar alınıyor. Türkiye'deki bütün üniversite hocalarına sesleniyorum; üniversitelerde de liyakat olacak. YÖK denek kurum kaldırılacaktır, üniversiteler özgür ve özerk olacaktır" ifadelerini kullaandı..