Cemaat yurdunda yeni skandal

Kütahya Özel İkizhöyük Orta Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nun mutfak kısmında, 12 yaşındaki çocuğun kolunu kıyma makinesine kaptırmasına ilişkin bilikişi raporu hazırlandı. Yurdun SÜleymancılar cemaatine ait olduğu iddia edildi.

27 Eylül 2017 - 11:28 - Güncelleme: 27 Eylül 2017 - 11:36

Kütahya’da yaşayan 12 yaşındaki Nurettin Ekşi 22 Ağustos 2015’te yurtta kalan 15 yaşındaki ağabeyi Serkan’ı ziyarete geldi. Yurt Müdürü Mehmet Kalkan’a başvunan Nurettin Ekşi, ağabeyi ile çarşıya çıkmak için izin istedi. Kalkan da yurtta yapılacak işlerin olduğunu belirterek, iki kardeşi mutfağa gönderdi. Serkan Ekşi, aşçı Bünyamin Dağ’ın yönlendirmesiyle bulaşıkları yıkarken; Nurettin de etleri kıyma makinesine koymaya başladı. Bu sırada Ekşi’nin kıyma makinesine kaptırdığı kolu, dirseğinden koptu.

"YASAĞI HİÇE SAYAN BİR YÖNETİM..."

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, Kalkan ve Dağ hakkında "taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçlamasıyla Kütahya 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Görevlendirilen bilirkişi heyeti, raporunu hazırlayarak mahkemeye sundu. Raporda, ağabey Serkan Ekşi’ye mutfakta bıçakla etleri kemikten sıyırma ve aşçı yardımcılığı gibi tehlikeli işlerin sigortasız şekilde yaptırıldığı ifade edildi.

18 yaşından büyüklerin çalışabileceği işlerde 15 yaşından küçük olanların çalıştırılamayacağı belirtilerek, “Bu yasağı hiçe sayan bir yönetim anlayışının sergilendiği görülmektedir” denildi. Nurettin’in 12 yaşında olduğu anlatılarak, “Zaten ne genç, ne de çocuk işçi olarak, hiçbir şekilde çalıştırılamayacak küçük bir yaştadır” diye söylendi. Bu vakanın iş kazasına girmeyeceği vurgulanarak, “Mağdur yurdun sigortalı görev yapan bir çalışanı değildir. Yurtta bile kalmayan, abisini ziyarete gelen bir çocuktur” diye ifade edildi.

"BEN SÖZÜMÜ TUTTUM..."

Kazadan sonra daha ambulans ve polis gelmeden ağabey Serkan Ekşi tarafından çekilen ses kaydı da bilirkişi raporuna girdi. Bu kayıtta, Dablak Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Ahmet Altınok’un kaza için çocuğu suçlayan bir senorya kurguladığı anlaşılıyor.

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
MEB' çok önemli hamleye hazırlanıyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklanan öğretmenlere büyük ceza
FETÖ'den tutuklanan öğretmenlere büyük ceza
Öğretmen Sohbetleri meclise taşındı
Öğretmen Sohbetleri meclise taşındı