Hamsinin fiyatı belli oldu, hamsi kaç TL'den satılıyor Hamsinin fiyatı belli oldu, hamsi kaç TL'den satılıyor

anakkale Milli Eğitim Müdürlüğü ile banka arasında varılan anlaşma sonucunda öğremtenler dahil il personelinin maaş promosyonu sözleşmesi güncellendi.

BANKA PROMOSYONLARINDA MERKEZ ANLAŞMA DÖNEMECİNDE
anakkale’de de banka promosyonlarının güncellenmesini isteyen eğitim sendikaları temsilcileri 19 bin 300 lira net ile 44 aylığına Yapı Kredi Bankası ile anlaştı.
Eğitim Sen anakkale Şubesi Başkanı Yasin Hacımusalar Kalem Gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bizler gereksiz ve anlamsız bir pazarlığın içine giriyoruz. Bu konuda Bakanlıkla, bankalar genel düzeyde bir rakam belirlemeli. İller ve kurumlar arasındaki haksız promosyon miktarlarını herkesin memnun olacağı bir noktada belirlemeli. Bu alınan para 4 ay sonra yine tartışma konusu olacak, bunlar biline biline tartışmanın içine çekiliyoruz”
“İyi bir anlaşma değil ama oldu. Henüz imzalar atılmadı. Ama atılır. 19.300 net Yapı Kredi 44 aylığına anlaşma söz konusu. İmzalar atılınca Kasım’da eğitimcilerin hesabına geçecek” dedi. İlçelerin de aynı yolu izleyeceklerini belirten Hacımusalar, “Beni arayan sendika temsilcilerine sözleşmenin yenilemesi için ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile bankalara yazı yazın diyorum, burada izlenen yolu izleyecekler, ama bazı üyeler Ocak zammını bekleyelim diyor” ifadelerini kullandı. “Promosyonlar ilgili gün geçmiyor ki farklı il ve kurumlardan farklı anlaşmalar geliyor” diyen Eğitim Sen anakkale Şubesi Başkanı Yasin Hacımusalar, “Bizler gereksiz ve anlamsız bir pazarlığın içine giriyoruz. Bu konuda Bakanlıkla, bankalar genel düzeyde bir rakam belirlemeli. İller ve kurumlar arasındaki haksız promosyon miktarlarını herkesin memnun olacağı bir noktada belirlemeli. Bu alınan para 4 ay sonra yine tartışma konusu olacak, bunlar biline biline tartışmanın içine çekiliyoruz. Bizi bu gidişle bankacı yapacaklar. Aslında her ay veya 6 ayda bir enflasyon oranında güncellenerek verilse tartışma ve haksızlıklar azalır diye düşünüyorum”