Camiyi yıkıp yerine rezidans yaptılar

​Gaziosmanpaşa'da bir cami önce yenisi yapılacak diye yıkılıdı, yerine ise cami yerine rezidans yapıldı. 

01 Ağustos 2017 - 00:13 - Güncelleme: 01 Ağustos 2017 - 00:18

İstanbul Gaziosmanpaşa'da çift miraneli bir cami önce yıkıldı. Yerine rezidans yapılacak eleştirileri üzerine belediye açıklama yaparak yeniden yapıp restore edeceğiz dedi. Fakat inşaat alanında şimdi bir rezidans yükseliyor. 


Bayrampaşa ile Gaziosmanpaşa arasında kalan ve Bereç olarak adlandırılan Salihpaşa Caddesi üzerinde bulunan Bereç Çifte Minareli Camii, 3 yıl önce yıkılmıştı.
Gaziosmanpaşa Belediyesi ‘Çifte minareli camii' yıkılıyor haberlerinin ardından bir açıklama yapmış ve camiyi büyüteceklerini depreme karşı dayanıklı hale getireceklerini söylemişti.
Açıklamada, “Yapılan plan değişikliği ile vatandaşımızın can güvenliğini gözeterek daha dayanıklı ve daha sağlıklı bir dini tesis alanı inşası hedeflenmektedir. 700 metrekade büyüklüğündeki mevcut cami alanı 500 mekrekare arttırılarak  1200 metrekare'ye çıkarılacaktır” denilmişti.


CAMİ YERİNE REZİDANS
Ancak üç yıl sonra cami yerine içinde cami de bulunan bir rezidans yapılacağı ortaya çıktı.  Bölgeye asılan “Yeni camii inşaatı yazısı” kaldırıldı, yerini rezidans reklamları alındı.

“Novi Bazaar” adlı yeni rezidans ve AVM’de, 1+1, 2+1 ve 3+1, kat bahçeli teraslı daireler, spa, sauna, Türk hamamı, Fin hamamı da yer alacak. Rezidans ve AVM arazisinde bir
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Liseye Kayıt Uygulaması tanıtım kitapçığı yayınlandı
Liseye Kayıt Uygulaması tanıtım kitapçığı yayınlandı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan ders saati süresi açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan ders saati süresi açıklaması