Çalışma Bakanından FETÖ ve ihraç açıklaması

15 Hain darbe girişiminden sonra kamuda başlayan dev ihraçların ardı arkası kesilmiyor Her gün onlarca kişi FETÖ nedeni ceza evlerine atılıyor. Bylock ve FETÖ tutuklamaları yurdun dört bir yanında hızla devam ediyor. Çalışma Bakanlığı son dakika fetö ve ihraç açıklaması yaptı işte haberin detayı..

21 Mart 2017 - 18:49 - Güncelleme: 22 Mart 2017 - 00:25

Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama, FETÖ soruşturmaları kapsamında bu zamana kadar kamudan 125 bin 485 kişinin ihraç edildiği belirtildi. Görevden ihraç edilen 18 bin 331 kişinin de kamudaki görevlerine iade edildiği açıklandı. Ayrıntılı bilgiler gelir gelmez sitemizde olacak bizi takipte kalınız..

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu'nun verdiği bilgilere göre: Bu zamana kadar, FETÖ soruşturmaları kapsamında kamudan 125 bin 485 kişi ihraç edildi. PKK ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle de kamuda görevli 13 bin 423 kişi ihraç edildi. 18 bin 331 kişi de kamudaki görevine iade edildi..

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 1 Ocak-20 Mart tarihleri arasında sağlanan istihdamın 357,000 olduğunu ve Mayıs-Haziran aylarından itibaren işsizlik oranlarında düşüşler görüleceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Şubat'ta istihdam seferberliği başlatmıştı. Kanal 24'te soruları yanıtlayan Müezzinoğlu, "Yıl sonu itibariyle işsizlik bir defa kesinlikle yüzde 10'un altında olacak" dedi.

Müezzinoğlu, FETÖ ile ilgili oldukları gerekçesiyle kamudan uzaklaştırılanların sayısının 125,000 olduğunu, PKK ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle kamuda görevli 13 bin 423 kişinin ihraç edildiğini, 18 bin 331 kişinin de kamudaki görevine iade edildiğini bildirdi..

KHK, İHRAÇ VE İADELERLE İLGİLİ HABERLER SAYFAMIZDA...TAKİP İÇİN TIKLAYINIZ
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenler Günü'nde utandıran görüntü
Öğretmenler Günü'nde utandıran görüntü
24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları
24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları