ByLock'tan TSK'da 10 bin ihraç olabilir

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde FETÖ/PDY yapılanmasında FETÖ bağlantılı personellerden yüzde kırkının ihraç edildiği belirtildi. Kalan personeller için de çalışmaların sürdüğü, ilk etapta ihraç edilenlerin hem örgüt hem de TSK içerisinde önemli konumlarda oldukları açıklandı.

01 Mart 2017 - 17:16

ByLock programı kullanan 10 bin TSK personeli daha ihraç edilecek. ByLock programı kullanan TSK personelinin yarıya yakını ihraç edildi.

TSK içerisinde en alt rütbeli askerden en üst subaya kadar yüzlerce TSK personeli meslekten ihraç edildi. İhraç edilenlerin büyük çoğunluğunun ByLock kullanıcı olduğu belirtilirken, darbe girişiminden sonra gerçekleşen Ağustos şurasında terfi ettirilen ancak ByLock kullandığı tespit edilen  iki tuğgeneralin de olduğu açıklandı. İlgili subaylardan birisinin deşifre olduğunun ortaya çıkmasından sonra emekli olduğu diğerinin inceleme soruşturmasının sürdüğü ve ihraç edileceği iddia edildi.

GENERALLER VAR

FETÖ’nün haberleşme ve emir alma iletişim programı olan ByLock uygulaması soruşturması sürüyor. MİT ve Emniyet birimleri tarafından aylardır yürütülen incelemelerde listeler kesinlik kazandıkça kurumlara bildiriliyor. ByLock kullandıkları belirlenen kamu personelleri ve TSK personelleri ise çıkarılan KHK’ler ile meslekten ihraç ediliyor. Milli savunma Bakanlığı tarafından da yapılan araştırmada 6 General ve Amiral’de ByLock programı olduğu, üst düzey subayların yakınlarının da ByLock kullanıcı olduğu belirtildi. Türkiye Gazetesi’nden Nuri Elibol’un haberine göre Türk Silahlı Kuvvetlerinde Jandarma Komutanlığı hariç olmak üzere 5 binden fazla TSK personelinin ihraç edildiği açıklandı.

8-10 BİN BYLOCKÇU DAHA VAR

TSK içerisinde subay ve astsubay konumunda olan ve ByLock programı kullandığı belirtilen 8 ile 10 bin personel olduğu açıklandı. Bu kişilerin ByLock programı kullandığı, örgüte ne kadar yakın olduğu araştırılıyor.

TSK içerisinde şu ana kadar meslekten ihraç edilenlerin toplam FETÖ bağlantılı personel sayısının yüzde kırkı olduğu, geri kalanların ihraçlarının yakın zamanda gerçekleşeceği vurgulandı.

kaynak Öğretmenler İçin


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullara talimat, teneffüslerde o marş çalınacak
Okullara talimat, teneffüslerde o marş çalınacak
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre kontenjanlar
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre...