Bylock'tan bir kaymakam daha açığa alındı

15 Temmuz darbe girişiminden sonraki ilk OHAL ilanından önce Ayvacık Devlet Hastanesi’nde görevli Sağlık Teknisyeni Turgay Karakoç’un FETÖ’den açığa alınmasına onay vererek, ihracına giden yolu açan Ayvacık eski Kaymakamı Salih Gelgeç de ‘Bylock’ iddiası ile açığa alındı.

11 Nisan 2017 - 18:54 - Güncelleme: 11 Nisan 2017 - 18:59

15 Temmuz darbe girişiminden sonraki ilk OHAL ilanından önce Ayvacık Devlet Hastanesi’nde görevli Sağlık Teknisyeni Turgay Karakoç’un FETÖ’den açığa alınmasına onay vererek, ihracına giden yolu açan Ayvacık eski Kaymakamı Salih Gelgeç de ‘Bylock’ iddiası ile açığa alındı…

Aktif Sağlık-Sen üyesi olduğu gerekçesi ile FETÖ’den açığa alınan eski Kaymakam Gelgeç imzasıyla açığa alınan Karakoç’un, üye olduğu Aktif Sağlık-Sen’in FETÖ’cü olmadığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca resmi yazıyla bildirilmişti!... 


Hastane yönetiminin şikayeti üzerine 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından ilk OHAL kararı alınmadan saatler önce açığa alınan ve 1 Eylül KHK’sı (kanun hükmünde kararname) ile ihraç edilen Ayvacık Devlet Hastanesi’nde görevli Sağlık Teknisyeni Turgay Karakoç’u, açığa alınma imzasını atan kaymakam da FETÖ’den açığa alındı.

Karakoç, sadece sağlık iş kolunda örgütlü olan ve ismini darbeden aylar önce değiştiren Aktif Sağlık-Sen üyesi olması gerekçe gösterilerek FETÖ’den açığa alınan eski Ayvacık Kaymakamı Salih Gelgeç imzası ile açığa alınmıştı. Ancak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın resmi yazısı ile Aktif Sağlık-Sen’in FETÖ ile ilişkisi olmadığı ifade edilmişti. Temmuz ayından bu yana “FETÖ’cü” olmadığını kanıtlamaya çalışan Karakoç ile ilgili olarak işlem yapanlar FETÖ’den alınmaya başlarken, Karakoç’un halen neden görevine iade edilmediği anlaşılabilir bulunmuyor. 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Validen öğretmenlere kılık kıyafet uyarısı geldi
Validen öğretmenlere kılık kıyafet uyarısı geldi
AÖF sınav giriş yerleri erişime açıldı
AÖF sınav giriş yerleri erişime açıldı