Bütünleme sınavları kaldırıldı mı?

Sosyal medyada "Bütünleme sınavları kaldırıldı" şeklinde yapılan paylaşımlara YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan açıklama geldi.

13 Ocak 2017 - 09:27

  Sosyal medyada "Bütünleme sınavlarıkaldırıldı" şeklinde yapılan paylaşımlara YÖKBaşkanı Yekta Saraç'tan açıklama geldi. Sosyal medyada akşam saatlerinden itibaren paylaşılan "Bütünleme sınavları kaldırıldı" şeklindeki haberler öğrencileri korkuttu.

Milyonlarca üniversite öğrencisi "Bütünleme sınavları kaldırıldı mı?" diye merak ederken açıklama beklerken açıklama Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç'tan geldi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı;

"Bütünleme sınavlarına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır. Bu konuda alınmış yeni bir kararımız bulunmamaktadır. Bu yazı ve habere itibar etmeyiniz." ifadelerine yer verildi.

Söz konusu asılsız belgede ise şu ifadeler yer alıyordu;

"12/01/2017 tarih ve 2937 sayılı YÖK eğitim komisyonunun aldığı karar gereği, üniversitelerimizde uygulanan bütünleme sınavları kaldırılmıştır. 2016-2017 güz döneminde karar tarihine kadar yapılan bütünleme sınavları da geçersiz sayılacaktır."

BÜTÜNLEME SINAVLARI (BÜT) NEDİR?

Bütünleme sınavları üniversitelerde uygulanan vize ve final sınavlarından yetersiz not alan öğrencilerin notlarını ders geçiş notunun üstüne taşımak amacıyla girdiği sınavlardır.

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL İÇERİK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu