Bursluluk sınavında İngilizce var mı, hangi derslerden soru çıkacak, sınav süresi kaç dakika

MEB'in yapacağı bursluluk sınavında hangi sorular var? Sınavla ilgili tüm detaylar. 5. sınıf bursluluk sınavında ingilizce sorusu var mı, 2018 bursluluk sınavında İngilizce dersinden soru var mı, bursluluk sınavı kaç dakika, bursluluk sınavında hangi derslerden soru var. iİşte bursluluk sınavı detayları ve kılavuzu.

Bursluluk sınavında İngilizce var mı, hangi derslerden soru çıkacak, sınav süresi kaç dakika
29 Mayıs 2018 - 23:02 - Güncelleme: 29 Mayıs 2018 - 23:27

Beşinci sınıf bursluluk sınavında ingilizce sorusu var mı, 2018 bursluluk sınavında ingilizce dersinden soru var mı, bursluluk sınavı kaç dakika, bursluluk sınavında hangi derslerden soru var. 2018 İOKBS (Bursluluk Sınavı)  3 Haziran 2018 Pazar günü  yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 5, 6, 7, 8,  9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik gerçekleştirilecek olan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı da (PYBS), 3 Haziran Pazar günü saat 10.00'da yapılacak. PYBS, tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00'da merkezi sistemle aynı anda başlayıp, tek oturum olarak yapılacak. Sınavda 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olacak.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.30’da Fotoğraflı Sınav Giriş Belgelerinde belirtilen salona alınmak üzere hazır bulunacaktır. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında “Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi”  ile kimlik belgeleri (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport), koyu siyah ve yumuşak kurşunkalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

Kimlik belgeleri yanında olmayan öğrenciler kesinlikle sınava alınmayacaktır.

Her test için yanlış cevap sayısının üçte biri, doğru cevap sayısından çıkarılarak geçerli cevaplara karşılık gelen ham puanlar bulunur. Böylece her aday için dört ayrı ham puan hesaplanır.
Bursluluk sınav sonuçları, 18 Temmuz'da açıklanacak.

2018 Bursluluk Sınav 

Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ

Bu haber 11069 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum