Bursa'da Bir Okul Kendi Elektriğini Üretiyor

Bursa’da bulunan Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Bölümü öğrencileri kurdukları sistemle okulun elektriğini kendileri üretmeye başladı.

Bursa'da Bir Okul Kendi Elektriğini Üretiyor
15 Ekim 2019 - 10:27

Bursa’da bulunan Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Bölümü öğrencileri okulun çatısına kurdukları güneş panelleriyle okulun bir katında elektriği ücretsiz hale getirmeyi başardı. Bursa’da Yenilenebilir Enerji Teknolojileri alanında tek olan bölümde okuyan öğrenciler, yaptıkları bu çalışma ile örnek bir projeye imza attı. Bu bölümde eğitim alan öğrenciler yenilenebilir enerji firmalarında iş imkanı bulabiliyorlar. Yeteneklerini bu proje ile gösteren öğrenciler okula kurdukları sistem ile okulun daha az elektrik faturası ödemesini sağlıyor.

Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Bölümü öğretmeni Hüseyin Şahin, bölümlerinin Bursa’da tek olduğunu ifade etti. ‘’Bölümümüz 2014 yılında faaliyete geçti ve burada daha çok öğrencilerimize güneş enerji sistemleri ile ilgili eğitim vermekteyiz. Okulumuzun çatısına güneş panelleri yerleştirdik ve okulun bir katının enerjisini ücretsiz olarak karşılamaktayız. Bu bölümden mezun olan öğrenciler rüzgar tribününden ve güneş panelinden enerji üreten firmalarda iş imkanı buluyorlar’’ dedi. 

Bu haber 755 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort