Bülent Arınç ''OHAL komisyonu için yalvardım''

15 Temmuz darbesinde OHAL İlan edilerek on binlerce kişi kamu görevlisi ihraç oldu. Kurulacağını söylenen OHAL komisyonu bir türlü kurulmadı .İhraç olan kamu çalışanları ve tutuklanan devlet memurlarının gözü kulağı hükümetten gelecek olan OHAL inceleme komisyonunda. Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç OHAL inceleme komisyonunun kurulması ve başvuruları alması yönünde Başbakan Binali Yıldırım’a defalarca talepte bulunduğunu, yalvardığını belirtti.

29 Nisan 2017 - 12:51 - Güncelleme: 29 Nisan 2017 - 12:59

OHAL inceleme komisyonu kurulması için yalvardım’ Bülent Arınç açıkladı

Bülent Arınç’tan OHAL inceleme komisyonu hakkında açıklama geldi. Arınç kendisinin komisyonun biran önce kurulmasından yana olduğunu ifade etti. Kamuda yapılan ihraçlar, açığa almalar konusunda önemli bir husus olan OHAL inceleme komisyonunun kurulması ve başvuruların alınmasına en kısa sürede başlanması için Başbakan Binali Yıldırım’a sık sık talepte bulunduğunu ifade eden Arınç, OHAL inceleme komisyonu kurulması için yalvarıyorum dedi.

OHAL KOMİSYONU ÖNEMLİ

FETÖ ile yapılan mücadelenin hak yenmeden, hukuk içinde yapılması gerektiğini ifade eden Bülent Arınç, zulümler yaşandığını açıkladı. Bu mağduriyetlerin giderilmesi içinde OHAL komisyonunun kurulması gerektiğini vurguladı. AK Partiyi kendilerinin kurduğunu belirten Arınç partinin adının içinde adalet olduğunun altını çizdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zulmü sevmediğini, Başbakan Binali Yıldırım’ın da zulüm yanlısı olmadığını belirten Bülent Arınç, OHAL inceleme komisyonu kurularak bu zulmün giderilmesinde katkı sağlanacağını açıkladı.

3 AYDIR KURULAMAYAN KOMİSYON

685 sayılı KHK ile 23 Ocak tarihinde yayımlanan ve kurulması kararı alınan OHAL komisyonunun kurulamamasının dezavantaj olduğuna değinen Arınç, hükümetten rica ediyorum, yalvarıyorum OHAL komisyonunun hayata geçmesini istiyorum dedi.  www.ogretmenlericin.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama