Bu Yıl Uygulanan Ara Tatil Faydalı Oldu Mu?

2019- 2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatili 18 milyon öğrenci tarafından geride bırakıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen ara tatil öğrenciler için faydalı oldu mu? Eğitim uzmanları bu konuda farklı değerlendirmelerde bulundu.

Bu Yıl Uygulanan Ara Tatil Faydalı Oldu Mu?
30 Kasım 2019 - 09:03 - Güncelleme: 30 Kasım 2019 - 09:04

Pratik ile Teori Farklı Oldu
Eğitim uzmanları tarafından değerlendirmelere göre Bakanlık tarafından yapılan çalışmalar sahada tam karşılığını bulamadı. Yeni düzenlemeyi olumlu bulan uzmanlar, tatil dönemlerinin içerik olarak zenginleşmiş olmasına olumlu yorum yaptılar. Fakat bu konuda merkezi otorite tarafından belirlenen konular sahada yetersiz ya da eksik kalıyor şeklinde değerlendirmeler de yapıldı.

Yapılan değerlendirmede planlanan pek çok içeriğin içinin boş kaldığı söylendi. Etkinlikler için katılımların da az olduğu belirlendi. İlk ara tatil için yapılan öğretmen, öğrenci ve veli etkinlikleri bazı konularda yetersiz kaldı. Nisan ayında uygulanacak olan ara tatiller için dikkatli olmak gerektiği vurgulandı.

Aileler Etkinlikler İle Şaşırdı
Veliler genel olarak ilk tatil olmasından kaynaklı şaşkınlık yaşadı. Özellikle çalışan anne babalar, bu konuda daha da şaşkınlık içerisinde kaldı. Geçen yıllarda 15 tatil için dahi planlama yapamayan veliler bu tatiller karmaşa içinde kaldı. Memlekete çağrılan çocuklar ile memlekete gönderilen çocuklar için kaolitik durumlar oluştu. Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler ile ara tatil konusunda karar vermek oldukça zor hal aldı. Ara tatillerin etkisi yılsonunda daha çok açığa çıkacağa benziyor.

Bu haber 1212 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum