Bu Okuldan Mezun Olanların İşleri Hazır

Sanayi ile eğitim kurumları arasındaki işbirliğinin en güzel örneklerinden biri; Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde uygulanıyor.

Bu Okuldan Mezun Olanların İşleri Hazır
06 Haziran 2019 - 15:56

Özellikle otomotiv firmalarının ilgi gösterdiği Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde önemli sanayi yatırımları, atölyeler ve laboratuvarlar dikkat çekiyor. Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören öğrencilere sanayi kuruluşlarında pratik imkânı yapma sunularak istihdam imkânı sağlanıyor.

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2013-2014 eğitim öğretim yılından beri faaliyetlerine devam ediyor. Mesleki ve teknik eğitim alanında uluslararası standartları yakalamış olan okulda bilim ve teknoloji ışığında kaliteli bir eğitim anlayışını görmek mümkün. Çünkü Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilere bilişim teknolojileri, motorlu araçlar, makine teknolojisi, elektrik-elektronik teknolojisi ve kimya olmak üzere toplam 5 alanda mesleki eğitim veriliyor.

Hem ulusal hem uluslararası firmaların sanayi yatırımları yaparak kurdukları modern atölyeler sayesinde okulda uygulamalı eğitim gören öğrenciler, mezun olduktan sonra aynı firmalarda staj yapma olanağını da buluyorlar. Öğrenciler mezun olduktan sonra staj yaptıkları firmalardan iş teklifleri alarak oldukça yüksek maaşlar ile istihdama kazandırılıyor veya üniversitelerin mühendislik bölümlerinde eğitimlerini sürdürerek kendilerini geliştirebiliyorlar.

Öğrencilere Kaliteli Ortamda Üst Düzey Mesleki Eğitim Veriliyor

Okul müdürü Aykut Akça konu ile ilgili verdiği bilgilerde, okul sanayi işbirliği kapsamında sektörün beklentilerini karşılayacak şekilde işgücünü yetiştirebilmek için çaba gösterdiklerini aktardı. Öğrencilerin 10. sınıftan itibaren modern atölyelerde uygulamalı mesleki eğitim aldıklarını söyleyen Müdür Akça, son sınıfta öğrencilerin haftada 2 gün okulda ve 3 günde işbirliği yapılan firmalarda staj yaptıklarını belirtti.

Öğrencilerin Mezun Oldukları İşleri Hazır

Öğrencileri meslek sahibi yaptıklarını ifade eden Motorlu Araçlar Bölüm Şefi Fatih Yamaç ise, öğrencilerinin mezun oldukları gün işlerinin hazır olduğunu söyledi. Bu bakımdan öğrencilerin meslek liselerini tercih etmelerini tavsiye eden Yamaç, staj tamamlandığı zaman öğrencilere çalışma garantisi verdiklerini dile getirdi. Fatih Yamaç ayrıca, okuldan mezun olan öğrencilerin yardımcı teknisyen seviyesinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber 867 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum