Bu İpuçları Egzama ile Başa Çıkmanıza Yardımcı Olabilir

Egzamadan muzdaripseniz, muhtemelen cildinizin daha tahriş ve daha kuru hissetmesine neden olan kaşıntı ve kuruluğa yardımcı olmak için çeşitli ürünler denediniz.

Bu İpuçları Egzama ile Başa Çıkmanıza Yardımcı Olabilir
30 Aralık 2019 - 12:37

Egzamadan muzdaripseniz, muhtemelen cildinizin daha tahriş ve daha kuru hissetmesine neden olan kaşıntı ve kuruluğa yardımcı olmak için çeşitli ürünler denediniz. 

Deneyimlediğiniz gibi, egzamanızla bir alevlenmeniz olduğunda, bununla ilişkili kaşıntı neredeyse dayanılmazdır. Etkilenen bölgeyi çizmek istediğiniz kadar, bunu yaparsanız sadece işleri daha da kötüleştireceğini biliyorsunuz. Soğuk kompres uygulamak iltihabı azaltır ve çizilme isteğinizi azaltır.

Egzamadan muzdarip insanlar cilt enfeksiyonlarına duyarlıdır. Cilt tahriş olur, bazen mikrop ve bakterilerin cildi istila etmesine ve enfeksiyona neden olmasına izin veren yüzey çatlakları ve boşluklar oluşur. Bu riski azaltmak için cildinizde yumuşak, kuru olmayan bir temizleyici kullanmayı deneyin ve temizleyiciyi parmak uçlarınızla hafifçe uygulayın ve ılık suyla durulayın.

Nemlendiricinizi uygulamadan önce cildinizi nemli hale getirin. Bu, nemlendiricinin cildinize yapışmasına ve yumuşatmasına yardımcı olur. Duş veya banyodan sonra cildinizi bir havluyla silin. Bu, çok fazla ıslaklığı giderir, ancak yine de cildi nemli ve nemlendirmeye hazır bırakır. Parlama oluşumlarını azaltmaya yardımcı olan etkili bir yöntem, cilt tipiniz ve durumunuzla en iyi şekilde çalışan nemlendirici bir losyon uygulamaktır. Maksimum rahatlama için nemlendiriciyi her gün birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

Semptomları egzamadan kurtardığını iddia eden tezgah üstü ürünler olsa da, dikkate alınması gereken birkaç doğal çözüm vardır. ki zaten evde olabilirsiniz.

Kolloidal yulaf ezmesi toz halinde bulunur ve banyo suyunuza eklendiğinde cildinizi sakinleştirmeye ve iltihaplı bölgeleri 10 veya 15 dakika sonra yumuşatmaya yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendiricidir ve bakterileri azaltmaya yardımcı olan ve enfeksiyonu önlemeye yardımcı olan doğal antibakteriyel yetenekler içerir.

Ayçiçek yağı cildin dış tabakasını koruyarak nemin emilmesini ve korunmasını sağlar. bakteri dışarı. Ayçiçek yağı doğrudan cilde veya duştan sonra cilt ıslakken uygulanabilir.

Aloe Vera; egzama semptomlarına yardımcı olan antioksidan, antimikrobiyal, bağışıklık güçlendirici ve yara iyileştirici. Aloe Vera buzdolabında saklanabilir, uygulandığında cildinizde harika hissedecek hoş bir soğutma hissi olacaktır.

Odanızdaki hava çok kuruysa, egzamanızın hareket etmesine neden olabilir. yukarı. Bu nedenle, bir nemlendirici genellikle egzama hastalarının evine önemli bir katkıdır. Hangi odalarda en fazla zaman geçirdiğinizi düşünün ve nemlendiriciyi buraya yerleştirin. Cildinizde bir fark olduğunu fark etmelisiniz.

Nazik bir temizlik yöntemi kullanarak ve kimyasal veya ağır koku içermeyen bir temizleyici bulmak için cildinizi temiz tutmak önemlidir. Cildinizin kurumasını veya güneşte yanmasını önlemek için güneş kremi kullanmayı unutmayın. Nemlendiricinizi nemli cilde uygulayın, duştan veya banyodan hemen çıkmanız idealdir. Duş yaparken, cildinizi tahriş ettiği için sıcak su kullanmaktan kaçının.

Bu ipuçlarından hiçbirinin yardımcı olmadığını fark ederseniz, rahatlatmak için ilaçlı bir topikal krem ​​reçete edebilecekleri için lütfen bir doktora veya dermatologa danışın. egzama belirtileri. Botoks'a egzama tedavisi olarak bakmayı da düşünebilirsiniz.


Bu haber 2194 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum