BTK Sertifikalı Eğitim Programı Düzenleyecek

BTK; siber güvenlik, dijital medya, elektronik gibi alanlarda sertifikalı eğitim programı verecek. Bu eğitimler Milli teknoloji hamlesi için gerçekleşecek ve tüm eğitimler ücretsiz olacak.

BTK Sertifikalı Eğitim Programı Düzenleyecek
06 Aralık 2019 - 11:10

BTK Merkez Yerleşkesinde Gerçekleşecek
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, düzenleyeceği sertifikalı eğitim programı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurumdan yapılan açıklamaya göre sertifika programları 3 farklı alan için verilecek. Bunlardan ilki siber güvenlik alanında gerçekleşecek. Dijital medya ve elektronik alanlar ise diğer sertifika programları arasında bulunacak. Kurumun merkez yerleşkesinde gerçekleşecek olan eğitim programında katılımcılara siber güvenlik ile ilgili pek çok bilgi verilecek. Siber Güvenlik Uzmanlığı Sertifika programı verilen eğitimler ile 20 Aralık tarihinde son bulacak.


BTK Uzmanları Eğitim Verecek

Sertifikalı eğitim kapsamında kurum uzmanları eğitim çalışmalarını yürütecek. Siber güvenlik operasyonları eğitim programı ise 21 Aralık tarihinde başlayacak. Bir diğer eğitim ise defansif güvenlik alanında başlayacak. Bu alanda kariyer yapmak isteyenler 15 Şubat 2020 tarihinden itibaren eğitim alabilecek. Bu programa 16 yaş ve üzeri katılımcılar başvurabilecek.

Başka bir eğitim programında ise sosyal medya konusu ele alınacak. Bu alanda verilen eğitim ise 16 Aralık tarihinde başlayacak. Toplam eğitim süresi 12 hafta devam edecek. Eğitim üniversitelerin elektronik elektrik mühendisliği bölümünden mezun olanlar için ve bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olanlar için verilecek. Eğitimde elektronik kart tasarımı ile ilgili bilgi verilecek.

Bu haber 579 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort