Bozdağ: Obama Gülen olduğunu adı gibi biliyor

Bozdağ: Obama Gülen olduğunu adı gibi biliyor

24 Temmuz 2016 - 18:58

Darbe girişiminin ardından darbenin arkasındaki güç ve yöneten, yapan kişi olarak açıklanan Fetullah Gülen'in Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama'nın da çok iyi bildiğini belirterek; "Yüksek yargıda olanların, darbe girişiminin Cuma günü gerçekleştirileceğini bildiklerine eminim" ifadelerini kullandı.
Yargı ve sivil bürokrasinin tepesinde olanlarındarbe girişiminden haberdar olduğunu ve ilgilerinin olduğunu iddia eden Bozdağ, "Yargı ve sivil diğer bürokrasi içindeki ayakların bu darbe ile bir şekilde ilgisi olduğuna eminim. Ben yargıda olanların Yargıtay, Danıştay ve yüksek yargıda olanların, yargının içerisinde belli bir düzeyde olanların, bu darbe teşebbüsünün Cuma günü gerçekleştirileceğini, adımı nasıl biliyorsam, öyle bildiklerine eminim." ifadelerini kullandı.
"ABD BU DARBE GİRİŞİMİNİ GÜLEN'İN YAPTIĞINI BİLİYOR"

Bozdağ, ABD'nin darbe girişimi bilgisi olup olmadığı konusunda ise "Amerika Birleşik Devletleri'nin de, bu darbeyi Fetullah Gülen'in yaptığını, Sayın Obama kendi adını nasıl biliyorsa o kadar bildiğinden eminim. Amerikan istihbaratının bildiğinden eminim. Amerika Dışişleri Bakanı'nın bildiğinden eminim. Yani şu saatten sonra bunda bir tereddütleri olmadığından çok netim, çok eminim." ifadelerini kullandı.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sendikalı Öğretmenlere Güzel, Sendikasız Öğretmenlere Kötü Haber!
Sendikalı Öğretmenlere Güzel, Sendikasız Öğretmenlere Kötü...
Artık tüm okullarda bu marş çalınacak
Artık tüm okullarda bu marş çalınacak