Bozdağ'dan Yeni KHK, İhraç ve İade Açıklaması

Yeni KHK ve Göreve İade Olacak Mı? Adalet Bakanı Bozdağ Açıkladı!  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ TRT Haber'de soruları cevapladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni KHK'ların çıkabileceğini, 2017'de hakim savcı ve diğer alanlarda personel alınacağını ifade etti.

13 Şubat 2017 - 00:33

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a yöneltilen ''Bundan sonra da KHK'lar çıkacak mı?'' sorusuna Bakan Bozdağ'ın cevabı ''Yargı eninde sonunda doğru kararı verecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Adil yargılama olacak. Bundan sonra da KHK'lar çıkabilir.'' şeklinde oldu. 
''Son KHK'da özellikle üniversitelerdeki ihraçlar konusunda itirazlar var. İadeler olacak mı?'' sorusu üzerine Bakan Bozdağ, ''Tabi KHK'larla iadeler olabiliyor, ayrıca OHAL inceleme Komisyonu kurduk. Buraya ihraç edilen vatandaşlar, kapatılan dernekler, medya organları vs. bunların hepsinin müracaat hakkı var. Onlar müracaat edecek orada bir inceleme yapılacak, karar verilecek. Verilen kararlar yargı denetimine de açık olacak.'' şeklinde yanıt verdi. 
''Hakim savcı konusunda açık var mı? Yeni alımlar olacak mı?'' sorusuna Bakan Bozdağ, Hakim ve savcı sayımız AB standartlarında karşılanmış değil. Orada 100 bin kişiye 21 hakim savcı düşüyor, bizde 13,5. Daha bizim alacağımız mesafe var. İhraçları düştüğümüzde de bu oranı koruyoruz. Yaklaşık 4 bin hakim ve savcı staj yaparken boşluk nedeniyle göreve başlatıldılar. Ama bir yandan da yeni hakim savcı alımını sürdüreceğiz. 3 Haziran'da 2 bin kişi hukuk mezunlarından, 750 kişi de avukatlar arasından hakim savcı alacağız. Yıl sonunda da yeni bir alım daha yapacağız. Son sınıf öğrencilerimiz endişe etmesin onlar için yıl sonunda da yeni alım yapacağız.'' diye cevap verdi. 
Son olarak ''Diğer alanlardan da personel alacak mısınız?'' sorusuna Bakan Bozdağ'ın cevabı ''Zabıt, İcra Katibi, İnfaz Koruma Memuru bunlara ilişkin de 2017'de yeni alımlar olacak.'' şeklinde oldu. 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


Öğretmenleri rahatlatan, müdürleri sıkıntıya sokacak karar
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadın eğitim yöneticileri neden atanamıyor ?
Kadın eğitim yöneticileri neden atanamıyor ?
MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor
MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor