Boş kalan kontenjanlara atama yapılmalıdır

Engelli öğretmen adaylarının tümünü kapsayacak 1500 kontenjan için atama takvimi açıklanıp 21-24 Şubat’ta ön başvuru, 22-28 Mart’ta ise tercihler alınmıştır.

06 Mayıs 2017 - 13:58 - Güncelleme: 06 Mayıs 2017 - 20:50

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı atanabilecek engelli öğretmen karşılığı olmayan branşlara fazla kontenjan ayrılması nedeniyle bazı branşlardaki 150 öğretmenin atamasının yapılmayıp, ek atama taleplerine de cevap verilmediği noktasında sendikamıza bilgiler ulaştırılmıştır. 

Yapılan açıklamalarda; 1319 engelli öğretmenin atandığı, 200’e yakın boş kontenjanın kaldığını beyan etmiştir.  Söz konusu boş kontenjanların doldurulması için engelli öğretmen adaylarına ek atama hakkı tanınarak mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda; Türk Eğitim-Sen olarak Mili Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunduk.  

 İlgili yazımız için tıklayınız

TÜRK EĞİTİM-SEN
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Aday öğretmen
  4 ay önce
  Allah rızası için bu haksızlığı hukuksuzluğu düzeltin biz güvendik oy verdik inandık ki bizleri mağdur etmez ama maalesef mağdur olduk herkes atanamadi
 • Mehmet
  4 ay önce
  Atanamayan bir engelli öğretmen olarak sizlere teşekkür eder az da olsa yüreğime su serptiniz evet bizler çok mağdur olduk atananlar sevinirken atanamayanlar olarak çok üzüldük lütfen bu şans daha verilsin
 • Alp
  5 ay önce
  Bu haberde iyi niyet vardır ama bilgiler düşünceler eksiktir. 350-400 Civarına yakın Engelli Öğretmen adayı vardır.Şuanda Eğitim Fakültesi son sınıfta olanlar ve Pedagojik Formasyon son dönemde olanlar unutulmamalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"