BMW sonunda Android Auto entegrasyonunun 2020'de geldiğini duyurdu

BMW nihayet Temmuz 2020'den itibaren Android Auto'yu arabalarına entegre etmeye başlayacak.

BMW sonunda Android Auto entegrasyonunun 2020'de geldiğini duyurdu
06 Ocak 2020 - 00:48 - Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 00:52

BMW nihayet Temmuz 2020'den itibaren Android Auto'yu arabalarına entegre etmeye başlayacak. Ve sadece bu değil, aynı zamanda kablosuz Android Auto olacak, BMW'yi sahiplerinin takmasına gerek kalmadan Google'ın akıllı telefonla çalışan araç içi bilgi eğlence seçeneğini sunan birkaç otomobil üreticisinden biri haline getiriyor.

Android Auto tüm BMW araçları, 2019/2020 3 Serisi, 5'te bulunan şirketin araç içi yazılımının (iDrive) 7.0 sürümünü ve şirketin “Live Cockpit Professional” donanımını (“en büyük dokunmatik ekranlar” için süslü bir ad) donattı. Seri, 7 Serisi ve 8 Serisi sedanların yanı sıra en yeni X3, X5 ve X7 SUV'lar. (Ayrıca 2020 X6 SUV'de mevcut olacak.) Android Auto'nun kablosuz sürümü olduğundan, sahiplerin Pixel, Nexus veya Samsung akıllı telefonlarını kullanmaları gerekecek.

BMW, özellikle bu yılın başlarında Toyota'nın kendi 2020 modellerinin bazılarına (Apple CarPlay ile birlikte) işlevsellik eklediğini açıkladıktan sonra Android Auto'da tutan son büyük otomobil üreticilerinden biridir. BMW, Apple’ın CarPlay'ini birkaç yıl boyunca teklif etti, ancak otomobil üreticisi, sahiplerinden bunu kullanmak için ekstra bir ücret talep etti - geçen haftaya kadar bu kararı nihayet iptal etti.

Android Auto'yu neden bu kadar uzun sürdüğüne gelince, bir BMW sözcüsü son birkaç yıldır “müşterilerimizin çoğunluğu iOS mobil cihazları kullanıyor” diyor, bu yüzden “Apple CarPlay bizim odak noktamızdı. ”Ancak bu sözcü, BMW müşterilerinin“ Android Auto entegrasyonunun ileride kullanılabilir olmasını istediklerini açıkça belirtti, bu da bizi bugünün duyurusuna götürüyor. ”

Bu haber 386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum