Birleştirilmiş Sınıfların Başarısı ve Tükenmişlik Yaşayan Öğretmenler TBMM Gündeminde!

Birleştirilmiş sınıflardaki öğrencilerin karşı karşıya kaldıkları sorunlar ve öğretmenlerin tükenmişlik sorunları ile ilgili olarak CHP Ankara Milletvekili Levent Gök tarafından TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verildi.

Birleştirilmiş Sınıfların Başarısı ve Tükenmişlik Yaşayan Öğretmenler TBMM Gündeminde!
16 Temmuz 2019 - 15:59

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, birleştirilmiş sınıflarda okuyan öğrencilerin ve öğretmenlerin sorunlarına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yazılı cevaplanması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sundu.

Aynı zamanda TBMM Başkan Vekili görevini yürüten Gök, verdiği soru önergesinde, birleştirilmiş sınıflarda eğitim gören 186.718 öğrencinin merkezde bulunan öğrencilere göre geri kaldıklarını savundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması istenen soru önergesinde yer alan sorular ise şunlar:

2002-2019 yılları arasında birleştirilmiş sınıflarda yılda kaç kişi eğitim görmektedir?

2002-2019 yılları arasında birleştirilmiş sınıflarda eğitim görenlerin yükseköğretimlere devam edenlerin oranlarını yıllara göre verir misiniz?

Birleştirilmiş sınıflar uygulamasının sona erdirilmesi için kaç öğretmen gerekmektedir?

Birleşmiş sınıflarım bulunduğu okullarda araç, gereç ve teknoloji eksiklerinin tamamlanması için 2018 ve 2019 yıllarında ne kadar harcama yapılmıştır?

Eğitim–öğretim ve okul yönetimi görevleri sebebiyle tükenmişlik yaşayan öğretmenlerin yükü nasıl azaltılacaktır?

Bu haber 755 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Olympia74
    11 ay önce
    Yıl olmuş 2019 uluslar uzay çağında milletler uzay teknolojisi kullanıyor bizdeki muhabbete bak, hâlâ Birleştirilmiş sınıf var,bu ayıp bize yeter....

Şişli Eskort